Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj V Mladějovicích se dočkají u příležitostí výročí překvapení

V Mladějovicích se dočkají u příležitostí výročí překvapení

24. 8. 2023

Překvapení pro Mladějovice, jednu z místních částí obce Čejetice, si přichytalo vedení obce na tuto sobotu 26. srpna. U příležitosti hned několika výročí tu odhalí dřevěné sochy. Jaké? To bude překvapení.

V Mladějovicích se dočkají u příležitostí výročí překvapení

V Mladějovicích se dočkají u příležitostí výročí překvapení

„Mladějovice si už od pátku postupně připomenou 725 let od založení, 120 let, co zdejší školu navštěvoval legendární loutkař Josef Skupa, a také 120 let od založení místního hasičského sboru. Bude opravdu co slavit, a proto jsme se rozhodli věnovat další dvě sochy loutek divadla Spejbla a Hurvínka, které tyto dvě postavičky, které tu už jsou, doplní,“ sdělila starostka Čejetice a zároveň místopředsedkyně STAN v Jihočeském kraji Ivana Zelenková.

Nechtěla dopředu prozradit, které dvě loutky Spejbla s Hurvínkem doplní. „Chtěli bychom, aby byli lidé do poslední chvíle napjatí, byť lze vyvodit, které loutky by to asi mohly být,“ doplnila starostka. 

Oslavy začnou už v pátek 25. srpna. Místní divadelní spolek Skupa si připravil představení s názvem Kdo uvaří večeři. V sobotu se uskuteční setkání rodáků a přátel obce Mladějovice. Ve 13.30 vyjde průvod hasičů od zbrojnice.

„Lidé se mohou těšit také na ukázky hasičské techniky, práce policejního psovoda a požární útok mladých hasičů. Hrát bude jihočeská dechová kapela Keramička a v bývalé škole bude otevřena výstava dokumentující historii Staročeské konopické, což je lidová vesnická humorná obřadní hra se zpěvy pořádaná na znamení ukončení sklizně lnu,“ dodala starostka Ivana Zelenková.

Autor: Michal Novák