Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Vlček: Neformální role zastupitele je hodně důležitá

Vlček: Neformální role zastupitele je hodně důležitá

17. 1. 2023

Umět argumentovat občanům, kteří ale argumenty nedokáží přijmout, být aktivní a hlavně nebát se lidem naslouchat i v neformálním prostředí. To vše by měl umět dobrý zastupitel. Řekl to první místopředseda STAN Lukáš Vlček na lednovém semináři v Českých Budějovicích pro nově zvolené zastupitele. 

Vlček: Neformální role zastupitele je hodně důležitá

Vlček: Neformální role zastupitele je hodně důležitá

 

„Být aktivní, chodit za lidmi a ptát se jich se vám vždy v pozitivním vrátí. Lidé vám sice vynadají, ale jsou rádi, že za nimi přijdete. Neformální role je proto pro zastupitele mnohdy důležitější než ta formální. Stojí to hrozně moc času, ale není to čas, který je vyhozený,“ sdělil na úvod Vlček.

Souhlasili s ním i ostřílení jihočeští zastupitelé za STAN. „Nám se vždy vyplatilo s lidmi mluvit. Vydržet to, že s vámi lidé hned nesouzní. Hroty se ale otupí. Třeba při projednávání územního plánu, který je vždy kamenem úrazu. Důležité ale není jen mluvit, ale i dokázat chválit, že se něco podařilo,“ konstatoval lišovský starosta Jiří Švec. Starostka Vimperku Jaroslava Martanová pak také zdůraznila, že při těchto debatách s občany je důležitý ještě odborník, který se pak tématu věnuje. 

Autor: Michal Novák