Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Vláda bude zasedat ve Vimperku

Vláda bude zasedat ve Vimperku

6. 6. 2023

Vláda České republiky se rozhodla, že své výjezdní zasedání 7. června uskuteční ve Vimperku. Pro toto malebné město na Šumavě znamená příjezd všech ministrů výrazný úspěch a také určité ocenění rozvoje, kterého město dosáhlo pod vedením starostky Jaroslavy Martanové (STAN), dlouhodobě jedné z nejúspěšnějších jihočeských političek.

Vláda bude zasedat ve Vimperku

Vláda bude zasedat ve Vimperku

„Nesmírně nás těší, že vláda ocenila naše úsilí a vybrala Vimperk jako místo svého výjezdního zasedání. Je to významné ocenění nejen pro nás, ale v podstatě i pro celý Jihočeský kraj. Někteří ministři budou mít svůj individuální program ve městě již v dopoledních hodinách.“ zdůraznila starostka Martanová. Pro ministry vlády hnutí STAN připravila témata a návštěvy firem, škol nebo institucí ve městě.

V poslední době se Vimperk může pochlubit hned několika významnými úspěchy. „Nedávno se nám po dařilo dokončit rekonstrukci ulice 1. máje, což byla nejrozsáhlejší rekonstrukce v historii našehoměsta,“ připomněla starostka a zdůraznila, že Vimperk se také může chlubit městským architektem,který dohlíží na estetický a rozvojový směr města.

Vimperk se rovněž stará o své obyvatele. Nedávno založil vlastní potravinovou banku, která doplňuje tu jihočeskou o čerstvé potraviny. V době pandemie covidu-19 bylo město jedním z průkopníků v organizaci očkování, zejména seniorů.

„Je dobré mít kvalitní a schopné lidi kolem sebe, ať jsou to zastupitelé či kolegové z úřadu. Díky tomu se nám daří realizovat naše záměry.“ uvedla Martanová. Nyní město čeká další velký projekt - stavba nové mateřské školy. „Věřím, že i s podporou vlády dokážeme tyto projekty úspěšně dokončit,“ doplnila starostka.

Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku je důležité nejen pro město, ale i pro celý Jihočeský kraj. „Potvrdí roli města jako důležitého hráče v regionálním rozvoji a dá možnost představit vládě své plány do budoucna, sdělit dobré zkušenosti z projektů s národní podporou, zkušenosti z výborné přeshraniční spolupráce, poznatky a připomínky a také i poděkovat za investice, které přicházejí do města a celého regionu. Najdou se i téma, kde bychom chtěli jiný přístup správy ze strany státu. To, že vláda věnuje našemu regionu čas a při společném setkání se starosty bude diskutovat konkrétní problematiku regionu, vždy potěší. Jsem si vědoma, že dnešní situace není vůbec lehká, ale cesta vpřed není jen o kritice toho, co se děje, ale o hledání cesty, jak si pomoci pro lepší budoucnost. A ta cesta je společný dialog. Nemusíme spolu ve všem souhlasit, ale je vždy dobré hledat shodu, společně řešit problémy a posouvat se dál,“ dodala starostka.

 

Autor: Michal Novák