Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Věra Kovářová: Přijela jsem vás povzbudit

Věra Kovářová: Přijela jsem vás povzbudit

13. 11. 2023

Neklesejte na mysli, přijela jsem vás povzbudit. Čeká vás sice složité cesta, ale jak znám Jihočeský kraj a spoustu z vás, zvládnete to. Těmito slovy začala projev místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) k jihočeskému krajskému sněmu Starostů a nezávislých v Hůrách u Českých Budějovic.

Věra Kovářová: Přijela jsem vás povzbudit

Věra Kovářová: Přijela jsem vás povzbudit

„Jihočeský kraj mi přirostl k srdci již dávno, když jsme jezdila s rodinou na Dívčí kámen pod stan. Máte ohromný potenciál a doufám, že jej dokážete zúročit. Čeká vás sice složitá cesta, ale jak znám historii některých z vás, jsem přesvědčena, že uspějete,“ upřesnila Kovářová a poukázala tím na příští rok, kdy se budou konat hned troje volby – do Evropského parlamentu, krajského zastupitelstva a Senátu.

Zdůraznila, že je poslankyní již třetí volební období, ale situace v Poslanecké sněmovně, kterou nyní ovlivňuje obstrukcemi opozice, nemá obdoby. „Blokování sněmovny je snaha zvrátit výsledky voleb. Nepochopili, že díky volbám rozhoduje většina a oni jsou menšina. Mají právo na pozměňovací návrhy, na vystupování i na obstrukce, ale i koalice má právo schvalovat zákony,“ podotkla Kovářová. 

O důležitosti nadcházejících voleb hovořil místopředseda STAN a poslanec Lukáš Vlček. „Jsme v polovině mandátu a další rok a půl bude pro nás supervolební. Dokázali jsme hodně věcí ustát,  nezmrzli jsme, palivo do aut nestojí sto korun, jak nás strašili a podobně. Každý z členů vlády dělá hodně a má za sebou výsledky,“ konstatoval Vlček.

Nyní je potřeba podle něj zahájit novou fázi – fázi vysvětlování. Jednodušeji a srozumitelně lidem. „Nesmíme být také hnutím, které bude zapouzdřené. Dejme šanci novým tvářím a mladým lidem při sestavování kandidátek,“ dodal Vlček.

Autor: Michal Novák