Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Ve Vimperku hledají zubaře. Dostane finanční bonus i ordinaci

Ve Vimperku hledají zubaře. Dostane finanční bonus i ordinaci

7. 11. 2023

Nedostatek lékařů tíží aktuálně nejedno město v České republice. Aktuálně hledá například město Vimperk zubaře. Společně s Jihočeským krajem nabízí finanční motivační bonus, ordinaci nebo třeba i byt.

Ve Vimperku hledají zubaře. Dostane finanční bonus i ordinaci

Ve Vimperku hledají zubaře. Dostane finanční bonus i ordinaci

„Chceme zajistit kvalitní, odbornou a dostupnou zdravotní péči pro všechny občany města a přilehlého okolí. Vzhledem k tomu, že lékařů je málo, tak se snažíme sem k nám je přilákat na různé bonusy, a to i ve spolupráci s Jihočeským krajem,“ sdělila starostka Vimperku Jaroslava Martanová. 

Dotační program Jihočeského kraje nabízí v poptávaných oborech zdravotní péče motivační bonus 600 000 Kč, rozdělených do dvou let. Dále kraj uhradí náklady spojené s bydlením ve výši 900 000 Kč po dobu 5 let. „My nabízíme zubaři ordinaci nebo také byt, pokud by byl zájem,“ podotkla vimperská starostka.

Zdůraznila, že dostupnost zdravotní péče hraje klíčovou roli v celkovém rozvoji nejen města, ale i okolí. „Je to základní pilíř pro udržitelný rozvoj jakéhokoli města. Zajištění kvalitních lékařských služeb napomáhá zvyšovat celkovou životní úroveň obyvatel, což je klíčové pro přilákání nových obyvatel i podnikatelských příležitostí,“ poznamenala Martanová.

Když se lidé rozhodují, kde se usadit nebo kde založit svůj podnik, dostupnost a kvalita zdravotní péče jsou často jedním z rozhodujících faktorů. Město, které dokáže nabídnout rychlý přístup k lékařským službám, tím pádem zvyšuje svou konkurenceschopnost a atraktivitu.

Autor: Filip Reinöhl