Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj V Jihočeském kraji povede STAN do krajských voleb starostka Vimperka Jaroslava Martanová

V Jihočeském kraji povede STAN do krajských voleb starostka Vimperka Jaroslava Martanová

9. 11. 2023

Lídryní hnutí STAN do krajských voleb v Jihočeském kraji se stala úspěšná starostka Vimperku a jihočeská místopředsedkyně tohoto hnutí Jaroslava Martanová. Do čela kandidátky ji zvolil ve středu večer krajský sněm Starostů a nezávislých, a to jednomyslně.

V Jihočeském kraji povede STAN do krajských voleb starostka Vimperka Jaroslava Martanová

V Jihočeském kraji povede STAN do krajských voleb starostka Vimperka Jaroslava Martanová

„Je to pro mě velká zodpovědnost a také výzva. Důvěry, kterou mi kolegové a kolegyně projevili, si vážím a udělám všechno pro to, abychom v krajských volbách jako Starostové a nezávislí uspěli,“ uvedla ke své nominaci Martanová. Zdůraznila, že svou nominaci chápe jako důkaz, že i menší města disponují osobnostmi, které mají ambici i dostatek zkušeností aspirovat do vedení kraje. „Je za námi vidět dlouhodobá práce, kterou pro regiony děláme. Neboříme, nezdržujeme, ale posouváme dobré věci kupředu. To jsme si přenesli do krajského zastupitelstva a na tento styl práce chceme navázat i v nadcházejících krajských volbách,“ shrnula politiku Starostů a nezávislých Martanová, která v loňském roce obhájila post starostky už potřetí.

Klást důraz chce na týmovou práci a bude usilovat o to, aby na kandidátce byli mladí lidé a nové tváře. „Osvědčilo se nám to ve Vimperku. Mladí lidé mají nové nápady a také energii je prosazovat,“ podotkla s tím, že za prioritní témata považuje rozvoj komunitní energetiky a také otázku bydlení pro mladé. „Chceme, aby tito mladí lidé neodcházeli za lepším jinam, ale zůstávali v Jihočeském kraji, bydleli tu a podíleli se na jeho rozvoji i tím, že se zapojí do krajské nebo komunální politiky,“ dodala Martanová.

Autor: Michal Novák