Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Třídění jako samozřejmost. Jihočeský Vimperk ovládl soutěž O Křišťálovou popelnici

Třídění jako samozřejmost. Jihočeský Vimperk ovládl soutěž O Křišťálovou popelnici

27. 11. 2020

Jaroslava Martanová /STAN/ - starostka města Vimperk

Třídění jako samozřejmost. Jihočeský Vimperk ovládl soutěž O Křišťálovou popelnici

Třídění jako samozřejmost. Jihočeský Vimperk ovládl soutěž O Křišťálovou popelnici

Další ročník soutěže O Křišťálovou popelnici zná vítěze. Absolutní triumf za rok 2019 získalo město Vimperk. Na rozdíl od minulých let neproběhlo předání ocenění zástupcům nejlépe třídících obcí na slavnostním večeru konference v Hradci Králové. Naopak zástupci společnosti EKO-KOM se rozjeli přímo na radnice a obecní úřady, kde ve stejnou chvíli předali ocenění a zveřejnili jim umístění v soutěži.

...

Ocenění získaly tři nejlepší obce a města z každé kategorie a z těch vítězných vzešel i absolutní vítěz. Květiny, malé křišťálové popelnice a v případě vítězů i šeky s finanční odměnou předali nejlepším obcím a městům v rámci svatomartinské tour zástupci EKO-KOM. Kategorii obcí do 500 obyvatel ovládly tentokrát Potůčky, v kategorii obcí od 501 do 5 000 obyvatel zvítězily Vigantice a v kategorii nad 5 001 obyvatel dosáhl na vítězství Vimperk. Ten je zároveň celorepublikovým vítězem.

„Je to pro nás velmi milé překvapení. Věřím, že to přinese v této špatné době, aspoň část radosti i pro obyvatele. Myšlenka, že je Vimperk v rámci republiky v něčem nejlepší, je milá. Jako Vimperáci nemáme příliš často šanci říkat, že jsme v něčem nejlepší v zemi," shrnul Josef Kotál, vedoucí odboru životního prostřední městského úřadu Vimperk.

...

 

Kompletní článek a zdroj:https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/29257-trideni-jako-samozrejmost-jihocesky-vimperk-ovladl-soutez-o-kristalovou.html?fbclid=IwAR1pLSEp3uA6rJ_YwMQD8QuMu-36pGRtnEaLxp6cgErlnYy68N5_1fJ20to

Autor: Michal Novák