Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj TOP 09 a Starostové půjdou spolu

TOP 09 a Starostové půjdou spolu

28. 6. 2011

JIŽNÍ ČECHY Společnou kandidátku do krajských voleb připraví TOP 09 spolu s politickým hnutím Starostové a nezávislí. Politici tak navážou na poslední parlamentní volby, do kterých šli také společně.

 

„V parlamentních volbách ta tradice začala a v krajských bude pokračovat. Uvidíme, zda se opět budeme jmenovat TOP 09 s podporou Starostů, nebo jinak. Kandidátku ale postavíme z kvalitních členů obou stran,“ potvrdil krajský tajemník TOP 09 Jiří Žižka. 
 
Starostové chtějí v krajských volbách využít zázemí a popularitu pravicové strany. „TOP 09 naopak nabízí zkušenosti z komunální politiky a uvážený přístup k samotným občanům,“ řekl předseda jihočeského výboru hnutí Starostové a nezávislí Jaroslav Houba. 
 
Jihočeský předseda Starostů zdůraznil, že všichni členové hnutí mají zkušenosti s konkrétní prací v obcích a komunikací s lidmi. Jsou proto blíže občanům a vědí, jaké problémy je trápí. 
 
„Naše hnutí je ale nové, TOP 09 je naproti tomu již déle fungující stranou, garantující stabilitu,“ řekl Houba. Upřesnil, že jména na spojené kandidátce do 55členného krajského zastupitelstva zveřejní obě strany na podzim. 
 
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

Autor: Mladá fronta DNES - jižní Čechy