Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Tiskové zprávy STAN v Budějovicích si věří na šest zastupitelů

STAN v Budějovicích si věří na šest zastupitelů

2. 9. 2022

Šest zastupitelů, tedy 12 procent, bude STAN v Českých Budějovicích chtít získat v letošních komunálních volbách. Řekl to v pátek na tiskové konferenci lídr kandidátky Jiří Fencl (STAN).

STAN v Budějovicích si věří na šest zastupitelů

STAN v Budějovicích si věří na šest zastupitelů

 

„V minulých volbách jsme společně s uskupením Čisté Budějovice získali šest procent a tři zastupitele. Chtěli bychom tento výsledek zdvojnásobit. Tedy mít po volbách šest mandátů, což by znamenalo dvanáct procent. Program i kandidáty na tento výsledek rozhodně máme,“ vysvětlil lídr Jiří Fencl.

Ten v pozici lídra vystřídal Viktora Vojtka (STAN), aktuálního radního a poslance. „Teď předávám lídrovskou štafetu Jirkovi Fenclovi a věřím, že na naše úspěchy naváže. Já mu v tom rád pomůžu stejně tak, jako budu i nadále pomáhat Českým Budějovicím a jejich občanům,” sdělil Viktor Vojtko.

STAN je nyní na budějovické radnici v koalici. „Po čtyřleté zkušenosti jsme se toho hodně naučili a leccos se nám podařilo. Pronikli jsme do hloubky toho, jak funguje řízení města, co je možné a co není. Víme také, jak dosáhnout potřebných změn. Zvládli jsme i řešení krizových situací, především v souvislosti s COVID-19. Jako strana jsme personálně posílili o řadu lidí s nadšením i zkušenostmi. Díky zapojení ve STANu také máme velmi dobré srovnání se situací jiných měst stejně jako inspiraci k tomu, co a jak zlepšovat,“ dodal Viktor Vojtko, který kandiduje na pátém místě.

Dvojkou na kandidátce je Jan Mádl (STAN), stávající zastupitel. „V posledních 4 letech se nám podařilo splnit řadu předvolebních slibů. Jako příklad můžeme uvést oživení řek díky koupacím molům. Nikdy za poslední pár dekád se v Malši a Vltavě nekoupalo tolik Budějčáků jako v posledních pár letech. Další slibem, který jsme splnili, je budování nového dopravního a informačního řídícího centra, které výrazně zlepší dopravu v našem městě. V rámci dopravy to je ještě zakázka na parkovací dům na Dlouhé louce pro 450 vozidel, rozšíření záchytného parkoviště Jírovcova a nebo rozšíření parkovacích zón, což uvítalo velké množství rezidentů. Dále se podařilo připravit přihlášku na titul Evropské hlavní město kultury 2028. Nová aplikace a nové webové stránky, na které Budějčáci čekali několik let. A v neposlední řadě také projekt Město a voda nebo také revitalizace parku Dukelská,” vypočítal Jan Mádl.

Za zmínku stojí další projekty, které jsou nyní rozpracované a na jejichž zdárném dokončení bychom rádi dále pracovali. „Mezi tyto projekty patří Bytový dům s městskými byty všech kategorií vč. provozoven a veřejného prostranství, dále Kulturní dům Slávie, strategie Senovážného náměstí vč. podzemního parkování a Alšovi galerie, Dům umění na náměstí Přemysla Otakara II., další etapa parku 4D, náměstíčko Juvel či dopravní terminál u Družby, park Háječek a rozvojová zóna Nové Vráto,“ doplnil Jan Klein (STAN), který kandiduje na šestém místě.

Autor: Michal Novák