Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Tiskové zprávy STAN je ve Vimperku doma, kandidátku staví na zkušenostech

STAN je ve Vimperku doma, kandidátku staví na zkušenostech

21. 7. 2022

Pozici starostky bude ve Vimperku obhajovat hnutí Starostové a nezávislí. Lídrem v komunálních volbách se stala opět Jaroslava Martanová (STAN), jedna z nejoblíbenějších starostek Jihočeského kraje.

STAN je ve Vimperku doma, kandidátku staví na zkušenostech

STAN je ve Vimperku doma, kandidátku staví na zkušenostech

Vimperská kandidátka staví na zkušenostech, všestrannosti i prokázané schopnosti efektivně a včas řešit problémy, a to i při krizových situacích. „Stávající volební období bylo pro naši koalici velmi zátěžové. Museli jsme se totiž vypořádat s krizovými situacemi způsobeném nejprve pandemií, poté rostoucími cenami téměř všeho a také následky válečného konfliktu na Ukrajině. Obstáli jsme a prokázali, že se umíme o Vimperáky postarat. To mě velmi těší,“ sdělila Jaroslava Martanová.


Zmínila, že i přes téměř tříleté krizové řízení města se podařilo dokončit rekonstrukci ulice 1. máje, nejrozsáhlejší v historii města. Vimperk má také nově svého architekta, který dohlíží na vzhled a rozvoj tohoto šumavského města. Radnice rovněž jako jedna z prvních organizovala očkování zejména seniorů proti covidu.


„Naše kandidátka obsahuje velkou řadu odborníků na školství, kulturu, životní prostředí nebo finance. Jsou tu mladí politici i zkušení matadoři. Ale hlavně nám všem záleží na blahobytu a rozvoji Vimperka. Máme proto místním hodně co nabídnout i pro nadcházející volební období,“ dodala starostka Jaroslava Martanová.


Dvojkou na kandidátce je stávající radní, právník Tomáš Samek. „Rád bych se i nadále podílel na tom, jak Vimperk postupně změnit v moderní a pulzující centrum Šumavy a jejího podhůří. Protože to je jediná cesta, jak ve Vimperku i do budoucna udržet naše děti,“ vysvětlil důvod opětovné kandidatury Tomáš Samek.


Novou tváří je Šimon Blaschko, rodák z Vimperku. Lidé ho možná znají z kulturních akcí, které tu s přáteli pořádá. „Ke kandidatuře přistupuji v první řadě s pokorou. Chci městu a jeho obyvatelům nabídnout své zkušenosti nejen z kulturní branže. Jedna z mých priorit je také zapojit ještě více místní studenty a mladé lidi do veřejného dění. Byl bych velmi rád, aby i oni se zajímali o to, jak bude naše město vypadat,“ vysvětlil Šimon Blaschko.


První pětka kandidátky STAN ve Vimperku
1. Jaroslava Martanová
2. Tomáš Samek
3. Šimon Blaschko
4. Jiří Formánek
5. Blanka Kramářová