Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Tiskové zprávy Podpora projektu BUDĚJCKÁ STRAVENKA

Podpora projektu BUDĚJCKÁ STRAVENKA

14. 12. 2020

Blíží se Vánoce a s nimi bychom měli více myslet na své bližní. A to i ty, kteří jsou v nelehké situaci, ale přesto se snaží se s ní vypořádat.
 

Podpora projektu BUDĚJCKÁ STRAVENKA

Podpora projektu BUDĚJCKÁ STRAVENKA

"V Budějckém STANu jsme se společně s naším partnerským hnutím Čisté Budějovice rozhodli podpořit projekt Městské Charity Budějcká stravenka částkou 30 000 Kč. Po pěti tisících přispěli naši členové Viktor Vojtko, Jirka Fencl, Jirka Šilha a Michal Novák a dvě spolupracující firmy - Ateliér Klein s.r.o. a DataSeek s.r.o. Pořídili jsme tak 500 stravenek pro lidi bez domova, kteří se podílejí na úklidu Českých Budějovic. Věřím, že to opravdu smysluplně pomůže jak těmto lidem, tak i městu." sdělil k projektu Viktor Vojtko (STAN), náměstek primátora pro oblast sociálních věcí.


K daru se vyjádřil i ředitel Městské Charity, Vít Fialka: "Darovaná částka nás mile překvapila, protože projekt je na začátku a zatím se na něj nedařilo získávat prostředky v objemu jako na jiné projekty zaměřené na lidi bez domova. Tento dar umožní fungování projektu po dobu několika měsíců."


Pro lidi bez domova se také v Českých Budějovicích chystá nové denní centrum a noclehárna, které by měly nahradit současné nevyhovující prostory v Riegrově ulici. 
 

Autor: Michal Novák