Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Tiskové zprávy Krajské volby 2020

Krajské volby 2020

27. 5. 2020

V blížících se krajských volbách bude v Jihočeském kraji kandidovat hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ samostatně s účastí a podporou nezávislých osobností a dalších hnutí působících na úrovni měst a obcí. 

Jiří Švec /STAN/

Jiří Švec /STAN/

Kandidátku s názvem STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ tvoří starostky a starostové měst a obcí našeho kraje, společně s lékaři, vědci, středoškolskými i vysokoškolskými pedagogy a dalšími osobnostmi z mnoha oborů.

Lídrem kandidátky byl krajským sněmem hnutí STAN zvolen Jiří Švec, starosta města Lišov a radní Jihočeského kraje pro oblast dopravy.

„Pro další práci využijeme společné zkušenosti z našich měst a obcí. Rádi bychom dokončili řadu potřebných projektů, jako je Vltavská cyklostezka, nebo další podpora veřejné hromadné dopravy a turistické dopravy v rámci celého kraje. Důraz budeme klást na životní prostředí ve městech a dostupnost služeb na venkově.“ uvádí předseda krajské organizace STAN, Jiří Švec.

Na kandidátce budou například Jaroslava Martanová, starostka města Vimperk; Pavel Houdek, starosta města Bechyně; Jiří Šimánek, starosta města Planá nad Lužnicí; Viktor Vojtko, náměstek primátora Českých Budějovic; Josef Knot, první náměstek hejtmanky Jihočeského kraje; Dalibor Carda, starosta města Český Krumlov; Milan Němeček, starosta města Vodňany; Hynek Blažek, starosta města Slavonice; František Toušek, primář kardiologie; Lenka Malá, starostka obce Srubec a desítky dalších osobností z celého Jihočeského kraje.

 

Autor: Michal Novák

Fotoalbum