Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Tiskové zprávy Jihočeský kraj má zastoupení v nejužším vedení hnutí STAN

Jihočeský kraj má zastoupení v nejužším vedení hnutí STAN

29. 3. 2017

29.3.2017 | STAN Jihočeský kraj

V sobotu 25.3. schválil 9. republikový sněm STAN v tajné volbě 86 procenty společnou koalici s KDU-ČSL. Schválená spolupráce počítá se společnou kandidaturou pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017 a je otevřená i účastí dalších regionálních stran a hnutí, jako například SNK ED. Delegáti sněmu zároveň schválili programové priority STAN, které se stanou základem pro sestavení volebního programu budoucí koalice.

 Jihočeský kraj má zastoupení v nejužším vedení hnutí STAN

Jihočeský kraj má zastoupení v nejužším vedení hnutí STAN

Republikový sněm volil také nové vedení STAN. Za Jihočeský kraj byli do vedení STAN krajským výborem nominováni a zvoleni Bc. Jiří Švec, starosta města Lišov a předseda krajské organizace STAN a Václav Vostradovský, starosta obce Kvilda. Jiří Švec byl zvolen za člena Předsednictva STAN a Václav Vostradovský za člena Celostátního výboru STAN. 

 "Zvolení do celostátního výboru beru osobně jako velkou důvěru a samozřejmě též jako velkou výzvu. Je to nejenom šance předávat myšlenky hnutí STANu z centra, ale i prezentovat předsednictvu podněty z našeho regionu." uvedl Václav Vostadovský

Jihočeský kraj má tak poprvé zastoupení v nejužším vedení hnutí STAN.

"Personální propojení Předsednictva, Celostátního výboru a Krajského výboru STAN nám zaručí velmi dobrou informovanost uvnitř hnutí. Umožní nám i našim příznivcům lépe pracovat v zájmu všech obyvatel našeho kraje a celého hnutí STAN", dodal Jiří Švec.

Autor: Michal Novák