Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Stopy vysávají rozpočty šumavských obcí

Stopy vysávají rozpočty šumavských obcí

7. 2. 2019

Šumava – Až patnáct tisíc korun stojí obecní kasu ve Stožci najetí běžeckých stop v okolí obce a jejich napojení na Volary, Lenoru a Strážný. Čtyřiapadesát kilometrů totiž obecní rolba jede zhruba deset hodin, jedna motohodina vychází na 1500 korun.

Starosta Miroslav Karabec řekl, že další peníze dává obec na trasu, kterou upravuje rolba z lyžařského areálu z Českých Žlebů. A protože sezona, jako je ta letošní, vyjde obec zhruba na čtvrt milionu korun, shání starosta peníze, kde se dá. Obrátil se proto se žádostí o pomoc na provozovatele ubytovacích a restauračních zařízení ve Stožci a okolí. „Naše představa je taková, že z jednoho lůžka zaplatí provozovatelé sto korun za jeden zimní měsíc, tedy tři sta korun za zimu. Provozovatelé restauračních zařízení pak padesát korun za jedno místo,“ spočítal starosta. Zároveň ale uvedl, že nikoho přispívat nenutí. „Někteří podnikatelé už přispěli,“ uvedl s radostí.

Stopy v okolí Stožce byly upraveny před pololetními prázdninami. „Obvykle je ale upravujeme ne podle data, ale podle počasí,“ dodal.

Do úpravy stop se pustili i Kvildští. A tak zatímco starosta Václav Vostradovský sedí v nakladači a upravuje silnice a parkoviště, do stop vjela rolba. „Začaly jarní prázdniny, takže Kvilda bude plná. Parkoviště máme připravená,“ popsal Václav Vostradovský /STAN/.

 

Zdroj:Písecký deník (Regionální zprávy) ● Strana: 2 ● 2. 2. 2019

Autor: Michal Novák