Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Starostové a nezávislí zasednou i nadále na jihočeských radnicích

Starostové a nezávislí zasednou i nadále na jihočeských radnicích

26. 9. 2022

Volby skončily, v jihočeských obcích teď probíhají povolební vyjednávání. Někde s naší účastí, jinde bez nás. Chtěl bych poděkovat zejména všem voličům, kteří k volbám přišli, dále potom všem našim kandidátům a také všem v komisích. To jsou první slova krajského předsedy STAN Jaroslava Havla.

Starostové a nezávislí zasednou i nadále na jihočeských radnicích

Starostové a nezávislí zasednou i nadále na jihočeských radnicích

„Poděkovaní patří jednoduše všem, kteří se nenechali otrávit nejprve kauzou Dozimetr, která nás citelně zasáhla, a potom v druhé fázi kampaní spojenou s jakýmsi referendem o vládě, která měla za cíl vymazat STAN z politické mapy České republiky. I když výsledky v Jihočeském kraji nejsou někde podle našich představ, tento záměr se nepovedl a Starostové a nezávislí budou i nadále na radnicích jihočeských obcí,“ vysvětlil Jaroslav Havel.

V obcích, kde STAN nedosáhl takových výsledků, jakých si přál, proběhne analýza, proč se tomu tak stalo. „Rozhodně se zde nebudeme ukončovat naši činnost. Budeme i nadále angažovaní a pracovat dál na rozvoji míst, kde žijeme,“ vysvětlil Havel.

Těší ho, že STAN jako samostatná kandidátka zvítězil ve Vimperku. Práci současné starostky Jaroslavy Martanové podle něj Vimperáci ocenili. V komunálních volbách získala nejvíce hlasů ze všech - 945. Hnutí STAN, jehož byla lídrem, obdrželo pět mandátů ze sedmnácti možných.

„To je nejvýznamnější výhra STAN v kraji. Těch úspěchů máme ale daleko více a všem úspěšným, ať už kandidovali samostatně nebo s podporou dalších subjektů, přeji hodně štěstí při vyjednáváních,“ dodal Jaroslav Havel.