Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Starosta rekordman povede Dolní Třebonín dál

Starosta rekordman povede Dolní Třebonín dál

8. 11. 2018

Dolní Třebonín – Pavel Ševčík (STAN) vede Dolní Třebonín už dvacet osm let, s jednou čtyřletou přestávkou. A povede jej dál. I letošní komunální volby vyhrál s velkým náskokem, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, za které kandidoval, získali 37,11 % a on sám si připsal 312 hlasů, na vedení obce to ale nestačilo.

 

Starosta rekordman povede Dolní Třebonín dál

Starosta rekordman povede Dolní Třebonín dál

A tak musel Pavel Ševčík se svými kolegy ze STAN hledat koaliční partnery. Našel je. V patnáctičlenném zastupitelstvu obce má koalice dohromady osm hlasů. „My jsme získali šest mandátů a do koalice jsme šli s KDU-ČSL, která má jeden mandát, a s uskupením Pro podporu stavby víceúčelové haly, které dostalo také jeden mandát,“ vysvětlil Pavel Ševčík.

Na místě starosty se toho tedy v Dolním Třeboníně nic nezměnilo, bezmála čtvrt století v kuse ho vede právě Pavel Ševčík. Jednu změnu tam ale mají: přibyl jim druhý místostarosta, resp. místostarostka.
„Usoudili jsme, že je třeba práci rozdělit, a aby to fungovalo lépe, máme prvního místostarostu Stanislava Kříže (STAN), který zároveň bude zastupujícím starostou, a místostarostku pro sport a kulturu, kterou se stala Jana Machová (STAN).“

V pětičlenné radě je doplní František Kořenský (KDU-ČSL) a Jan Švec (STAN).

Výsledky voleb v Dolním Třeboníně:
Strana/hnutí % (mandáty)
STAN 37,12 % (6)
Protřebonínsko 17,46 % (3)
SN/TOP 09 13,26 % (2)
Otevřenost, komunikace pro Třebonín 13,15 % (2)
KDU-ČSL 7,66 % (1)
Pro podporu stavby víceúčelové haly 6,75 % (1)
ODS 4,60 % (0)


Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/starosta-rekordman-povede-dolni-trebonin-dal-20181107.html

Autor: Michal Novák