Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj STAN zvolil předsedy oblastních organizací

STAN zvolil předsedy oblastních organizací

21. 3. 2022

Historický milník v podobě zřízení oblastních (OO) nebo místních organizací (MO) a následně i zvolení jejich předsedů mají za sebou v únoru a březnu letošního roku Starostové a nezávislí (STAN) v Jihočeském kraji.

STAN zvolil předsedy oblastních organizací

STAN zvolil předsedy oblastních organizací

 

Historicky první předsedkyní OO STAN Českobudějovicko a Českokrumlovsko se stala poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková. „Obě oblasti jsou velmi blízké mému srdci. V Budějcích jsem se narodila, na Českobudějovicku, konkrétně v Lišově, žiji celý svůj život. Českých Krumlov a jeho okolí považuji za perlu jižních Čech a mám jej velmi ráda. Co do počtu registrovaných příznivců a členů hnutí jde o největší oblast, kterou mám v plánu ještě rozšiřovat, “ sdělila poslankyně a nyní také předsedkyně OO STAN Českobudějovicko a Českokrumlovsko Pavla Pivoňka Vaňková. Zvolena byla ve čtvrtek 17. března.

Sérii voleb v jihočeském STAN odstartoval 10. února výběr šéfa místní organizace České Budějovice. Stal se jím krajský zastupitel Jiří Fencl (STAN). „Mám radost, že se volební schůze účastnili i nově přijatí příznivci STAN. Je to důležité, protože nás čekají velmi náročné měsíce ve znamení příprav na volby do zastupitelstva Českých Budějovic,“ vyjádřil se po volbě předseda MO STAN České Budějovice Jiří Fencl. 

Jeho ještě v únoru doplnil Ondřej Pumpr (STAN), který se stal šéfem OO STAN Jindřichohradecko. „Věřím, že hnutí STAN bude brzy novou hybnou silou politiky na Jindřichohradecku. Budeme-li vycházet ze zkušeností a příkladů dobré praxe našich kolegů starostů nejen v kraji, ale i v celé ČR, může nás to jen posunout směrem k vnímání obce jako municipality 21. století,“ uvedl předseda OO STAN Jindřichohradecko Ondřej Pumpr, stávající opoziční zastupitel v Jindřichově Hradci.

Předsedou OO STAN Písecko a Táborsko se stal Josef Knot (STAN). „Jsem opravdu velmi rád, že STAN má nyní oblastní nebo místní organizace, což znamená jeho další rozvoj. Je velmi důležité, abychom měli v regionech pevnou organizační strukturu. Tím budeme ještě blíže lidem,“ podotkl Josef Knot s tím, že volbou předsedy odstartoval STAN v Písku přípravy na komunální volby. „Kandidátka bude společná - STAN spolu s Volbou pro město,“ dodal Josef Knot.

Další regionální šéfovou je Ivana Zelenková (STAN), stávající starostka Čejetic a předsedkyně OO STAN Strakonicko. „Na Strakonicku není STAN tolik zastoupen a to změníme. Připravujeme se na komunální volby a jsem si jistá, že po nich nás bude ještě více,“ podotkla Ivana Zelenková. OO STAN Vimpersko a Prachaticko povede starostka Vimperka Jaroslava Martanová (STAN). „Jsme uskupení starostů a lidí se zájmem o politiku. Budeme oslovovat komunální politiky a spolupracovat s nimi. Nabízet jim pomoc a sdílet zkušenosti, a to považuji za nesmírně klíčové,“ vysvětlila předsedkyně Jaroslava Martanová.

Kontakty:

OO Českobudějovicko a Českokrumlovsko, předsedkyně Pavla Pivoňka Vaňková: telefon 777 650 658

MO České Budějovice, předseda Jiří Fencl: telefon: 606 118 562

OO Jindřichohradecko, předseda Ondřej Pumpr: 605 472 664

OO Písecko a Táborsko, předseda Josef Knot: 608 333 481

OO Strakonicko, předsedkyně Ivana Zelenková: 606 033 578

OO Vimpersko a Prachaticko, předsedkyně Jaroslava Martanová: 731 530 260

Autor: Michal Novák