Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj STAN slavnostně otevřel Poslaneckou kancelář

STAN slavnostně otevřel Poslaneckou kancelář

5. 4. 2022

Poslaneckou kancelář otevřela slavnostně v pátek 1. dubna dvojice poslanců za STAN Pavla Pivoňka Vaňková a Viktor Vojtko. Sídlí na adrese U Černé věže 304, což je architektonicky jedna z nejvýznamnějších budov krajského města. Budějčákům známá jako U Hájíčků.

STAN slavnostně otevřel Poslaneckou kancelář

STAN slavnostně otevřel Poslaneckou kancelář

„Hledali jsme reprezentativní prostory, kde se budeme věnovat práci v regionu. Přijímáme tady návštěvy a děláme zde pravidelné porady. Když se k nám dostala tato nabídka, tak jsme neváhali ani na minutu. Hájíčkův obchodní dům patří k nejvýznamnějším stavbám Českých Budějovic 20. století,“ vysvětlil poslanec Viktor Vojtko (STAN).

Poslanecká kancelář tu funguje už od konce ledna. Bylo potřeba ji však pro potřeby dvou poslanců a jejich asistentů nejprve upravit. Renovace se dočkala původní parketová podlaha. V pátek 1. dubna tak dojde ke jejímu slavnostnímu otevření. Poslanci tu jsou pravidelně každé pondělí, schůzku si je ale dobré předem domluvit na telefonu 604 808 070 nebo e-mailem na adrese soukupm@psp.cz

K místu má poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková navíc ještě osobní vztah. „Sedím v kancelář, kde působil můj dědeček Otto Krásný. Když jsem se to dozvěděla, říkala jsem si, že to není náhoda. Nechala jsem si proto namalovat obraz s jeho portrétem, který pak bude po jeho dokončení kancelář zdobit,“ doplnila Pavla Pivoňka Vaňková (STAN).

Dům nechal postavit v roce 1910 Leopold Hájíček, který od roku 1888 provozoval v Českých Budějovicích první obchod se železným a kuchyňským zbožím pro domácnost. Sem jej pak přestěhoval. Architektem byl Jan Šula, který se inspiroval obchodním domem ve Vídni architekta Maxmiliana Katschera.

Autor: Michal Novák

Fotoalbum