Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj STAN podporuje Juraje Thomu v senátních volbách

STAN podporuje Juraje Thomu v senátních volbách

19. 2. 2024

Dlouholetý úspěšný primátor Českých Budějovic Juraj Thoma oznámil kandidaturu v nadcházejících senátních volbách v českobudějovickém volebním obvodě číslo 14. Je společným kandidátem hnutí STAN a Občané pro Budějovice (HOPB), které nyní spolupracují na kampani do krajských voleb.

STAN podporuje Juraje Thomu v senátních volbách

STAN podporuje Juraje Thomu v senátních volbách

 „Když jsme zvažovali kandidáty na senátora, nechtěli jsme vybrat někoho, kdo bude pouze na jedno použití jako takový kluk na plakátě, ale naopak bude vidět celých šest let a půjde si za svými názory, které bude také prosazovat. A tou správnou osobou je Juraj Thoma, kterému nyní přeji, aby se stal ve volbách jedničkou,“ uvedl v pondělí na tiskové konferenci ke kandidatuře předseda STAN v Jihočeském kraji Jaroslav Havel.

Také vimperská starostka a lídryně společné kandidátky STAN a HOPB do krajských voleb Jaroslava Martanová (STAN) označila kandidaturu Juraje Thomy za správnou volbu a těší se na spolupráci. „Je mi ctí, že povedeme společně kampaň. Juraj Thoma má velké zkušenosti z komunální politiky, a to se nedá nikde nastudovat. Zároveň je také vizionář a má schopnost zvednout témata, která nejsou populární,“ uvedla na tiskové konferenci Martanová.

Senátní volby se uskuteční letos na podzim. První kolo společně s těmi krajskými. Termín zatím není daný. Juraj Thoma je členem českobudějovického zastupitelstva již od roku 1998. V letech 2006 – 2014 byl primátorem, v letech 2002 – 2006 a 2018 – 2022 zastával funkci prvního náměstka primátora. Zkušenosti má také z krajského zastupitelstva, kde působil v letech 2000 – 2004. 

Kandidaturu označil za logickou volbu jeho dlouholeté práce pro krajské město. „Jsem skutečně vděčný za to, že mám tu možnost věnovat se službě Budějovicím a jejich občanům. Je to skvělá práce a mám ji skutečně rád. Vděčný jsem nejen za úspěšné projekty, ale i za všechny obtížné situace, kdy bylo nezbytné přijmout složitá a náročná rozhodnutí a přijmout za ně osobní odpovědnost. K tomu musí mít člověk určitou osobní odvahu,“ podotkl Juraj Thoma ke kandidatuře. V senátu chce reprezentovat skutečné problémy jihočeských měst a obcí.

Více se dozvíte: https://jurajthoma.cz

Autor: Michal Novák