Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj STAN je pro rozpočet kraje

STAN je pro rozpočet kraje

16. 12. 2021

Odpovědnost za rozvoj Jihočeského kraje v roce 2022, kdy se budeme muset vzpamatovat se stále přicházejícími vlnami současné pandemie. To je hlavní důvod, proč krajský zastupitelský klub STAN bude hlasovat ve čtvrtek 16. prosince pro přijetí rozpočtu.

STAN je pro rozpočet kraje

STAN je pro rozpočet kraje

„Celkové příjmy jsou navrhovány ve výši 21,3 mld. Kč, výdaje pak ve výši 23,3 mld Kč, rozpočet je tak navržen jako debetní a schodek je v návrhu pokrytý výhradně zapojením finančních prostředků minulých let z Fondu rezerv Jihočeského kraje,“ uvedl Jiří Fencl, krajský zastupitel za STAN.
Změnu oproti roku 2021 zaznamená například dotační politika, kam půjde o cca 11 miliónů korun více. „Celkem to bude 814 miliónů korun, z toho na programové dotace bude vyčleněno 440,8 miliónů a do Krajského investičního fondu pak 230 miliónů korun,“ doplnil Jiří Fencl. Po schválení úpravy pravidel mohou města a obce podávat své projekty od 19.1.2022.
Kraj plánuje investovat 100 miliónů korun do českobudějovické nemocnice, 40 miliónů korun do té táborské a 34 respektive 30 miliónů korun do jindřichohradecké a českokrumlovské nemocnice. Na dopravní investice půjde skoro miliarda korun, z toho nejvíce bude stát Jižní tangenta Českých Budějovic, a to 471 miliónů korun. Důležitá bude rovněž stavba obchvatu Srubce.

Autor: Michal Novák