Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj STAN a HOPB půjdou do voleb společně

STAN a HOPB půjdou do voleb společně

15. 1. 2024

STAROSTOVÉ pro Jihočeský kraj.

STAN a HOPB půjdou do voleb společně

STAN a HOPB půjdou do voleb společně

Hnutí Starostové a nezávislí v Jihočeském kraji (STAN) a Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) podepsali 15. ledna 2024 memorandum o spolupráci. Do nadcházejících krajských a následně i komunálních voleb tak půjdou společně.

„Podpis memoranda je významným okamžikem pro obě hnutí, která mají k sobě historicky blízko. Bylo by škoda nespojit síly a nespolupracovat. Naše hnutí je velmi silné v jihočeských městech a obcích a HOPB má významnou podporu i výsledky v Českých Budějovicích. Dohromady tak utvoříme personálně a odborně silnou koalici,“ uvedl předseda jihočeského STAN Jaroslav Havel.

Na spolupráci se obě hnutí dohodla na podzim loňského roku, následně pokračovala jednání o obsahu memoranda. „Jsme si vědomi, že jižní Čechy nejsou jen České Budějovice. V našem kraji nesmí být nikdo opomenut,“ prohlásil předseda HOPB Ivo Moravec.

STAN a HOPB nyní začnou sestavovat společnou kandidátku s názvem STAROSTOVÉ pro Jihočeský kraj pro podzimní volby do krajského zastupitelstva a sestaví společný program. „Chceme být zejména partnery pro jihočeská města, obce a také pro všechny obyvatele, kteří v nich žijí. Rádi bychom přenesli zkušenosti a dobrou praxi z našich měst a obcí na krajskou úroveň,“ sdělila lídryně Starostů do krajských voleb a úspěšná starostka Vimperku Jaroslava Martanová.

Obě hnutí se v memorandu shodla mimo jiné na tom, že budou podporovat demokracii a otevřenou politiku, omezovat byrokracii a zbytečnou administrativu, bojovat proti korupci a klientelismu.

„Spolupráce obou hnutí je více než o politickém spojenectví. Je to o aktivním věnování pozornosti potřebám občanů a jejich přetavení do  praktických, efektivních řešení, které budou mít reálný dopad na kvalitu  života v celém regionu,“ uzavřel Tomáš Chovanec, zastupitel města České Budějovice za HOPB. 

Kontakty:

Jaroslava Martanová, starostka Vimperku, místopředsedkyně STAN v Jihočeském kraji, telefon: 778 777 315, e-mail: jaroslava.martanova@mesto.vimperk.cz

Jaroslav Havel, předseda STAN v Jihočeském kraji a starosta Pištína, telefon: +420 724 188 855, e-mail: jaroslav.havel@stan.cz 

Ivo Moravec, předseda hnutí Občané pro Budějovice, telefon:+420 604 702 496‬, e-mail: ivo.moravec@volny.cz

Tomáš Chovanec, zastupitel města České Budějovice, telefon: +420 606 202 300‬, e-mail: tomas.chovanec@cpkp.cz 

 

Autor: Michal Novák