Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Spolupráce s Adrou a Hvízdalem

Spolupráce s Adrou a Hvízdalem

25. 11. 2021

Spolupráce s Adrou a Hvízdalem

Spolupráce s Adrou a Hvízdalem

Poslankyně STAN Pavla Pivoňka Vaňková zahájila při svém prvním regionálním výjezdu v Jihočeském kraji spolupráci s Domem pro seniory Hvízdal a také českobudějovickou Adrou.

„Už jako malá holka jsem ráda poslouchala příběhy mých babiček a dědečků. Byly jiné, než jsem běžně slýchávala. Byly plné emocí, životní zkušenosti a nadhledu. Stáří bývá označováno jako podzim života, druhé mládí, nebo zlaté roky. Přináší moudrost a také pokoru. To vše jsem zažívala při rozhovorech s klienty Domova pro seniory Hvízdal v Českých Budějovicích, který jsem navštívila v rámci svého působení poslankyně v regionu,“ uvedla při odchodu z domova poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková.

O klienty tu pečují skvělí lidé v čele s ředitelkou Simonou Žigovou. Pomáhají jim dobrovolníci z Adry České Budějovice, kde ředitelka Žigová také jako dobrovolnice začínala. Navštěvují seniory a přinášejí jim radost do života. 

Navíc pokud se k dobrovolnictví přihlásí mladí lidé, je to v dnešní době ještě o to cennější. Není to práce, ale poslání. Dobrovolníky vede Ivana Kyselová. Skvělá a energická žena. Jako Simona Žigová. Obě ženy jsou na správném místě. Pevné věřím, že nezůstane jen u této návštěvy,“ dodala poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková, která se zároveň rozhodla, že i ona se stane dobrovolnicí.