Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Sbírka pomohla dětem z Boršova, další domovy budou následovat

Sbírka pomohla dětem z Boršova, další domovy budou následovat

18. 4. 2021

Dětem z Dětského domova v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku pomohla pivoňková sbírka, kterou organizovala v minulých týdnech iniciativa Pivoňka. Tu založila Pavla Pivoňka Vaňková, která nyní kandiduje na pátém místě společné kandidátky STAN s Piráty do poslanecké sněmovny.

Sbírka pomohla dětem z Boršova, další domovy budou následovat

Sbírka pomohla dětem z Boršova, další domovy budou následovat

Sbírku tvoří věci pro domácnost, jako jsou například hrníčky, talíře, skleničky, rychlovarné konvice či topinkovače a také trvanlivé potraviny jako jsou těstoviny, mouky, cukr a další.

„Máme radost, že můžeme pomáhat alespoň takto všem dětem, které pomoc potřebují, protože se na ně zrovna v životě neusmálo štěstí a od malička musejí bojovat s osudem. Naše iniciativa Pivoňka podporuje veškeré aktivity, které se týkají života dětí a rodin všeobecně,“ podotkla zakladatelka Pavla Pivoňka Vaňková, která iniciativě přinesla nejen jméno.

Podle ředitele boršovského zařízení Miroslava Kouřila darované věci poputují do domácností dětí, které už opouštějí dětský domov a připravují se na samostatný život. „Když jsme sbírku vyhlásili, netušili jsme, jaký bude mít ohlas. Nečekali jsme v době lockdownu, že se nám budou hlásit desítky lidí z celých jižních Čech. Je to dobře, protože můžeme obdarovat více azylových nebo dětských domovů,“ konstatovala Pavla Pivoňka Vaňková.

V následujících dnech nebo týdnech poputují věci ze sbírky do dětského domova Žíchovec a do azylových domovů Husinec, Kostelec a České Budějovice. „Rozhodli jsme se sbírku neukončovat a pokud budou lidé stále aktivní jako doposud, dostane se na děti i z dalších azylových domovů,“ dodala Pavla Pivoňka Vaňková.

Zapojte se do sbírky i vy

Pokud máte o sbírku zájem, stačí kontaktovat Pavlu Pivoňku Vaňkovou buď přes webové stránky www.pivonka-vankova.cz nebo na e-mailu pavlavankova76@gmail.com

Autor: Michal Novák

Fotoalbum