Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Rozhovor se staronovým předsedou STAN na jihu Čech Jaroslavem Havlem:

Rozhovor se staronovým předsedou STAN na jihu Čech Jaroslavem Havlem:

28. 2. 2023

Chceme být sebevědomé hnutí

Rozhovor se staronovým předsedou STAN na jihu Čech Jaroslavem Havlem:

Rozhovor se staronovým předsedou STAN na jihu Čech Jaroslavem Havlem:

Na Krajském sněmu jste obhájil post předsedy KV STAN Jihočeského kraje. Porazil jste bývalého předsedu a stávajícího starostu Lišova Jiřího Švece. Jak hodnotíte tuto volbu s odstupem času?
Musím řídi, že mám ohromnou radost, že jsme dokázal mandát obhájit, protože Jiří Švec je silná osobnost a také úspěšný starosta. Já mohu pokračovat v tom, co jsem před dvěma lety započal. Klást budu ale také důraz na aktivity, které povedou směrem k těm delegátům, kteří mi hlas neodevzdali. Chceme být jednotné a sebevědomé hnutí, které má jihočeským voličům co nabídnout.

Jaké jsou tedy vaše cíle do dalšího funkčního období?
Budu pokračovat v aktivitách ohledně rozšiřování členské základny, a to včetně příchodu mladých, kteří se soustřeďují v mSTAN. Dále je mým cílem, aby byl STAN vnímán jako partner pro jednání a diskuze, aby nás lidé brali jako konstruktivní hnutí s ideovým ukotvením a abychom byli nejen voličům, ale i jednotlivým starostům pomocnou rukou. Moje představa je taková, že se na nás obě tyto skupiny obracejí a my jim pomáháme jejich problémy řešit.

STAN na jihu Čech čekají v příštím roce krajské volby. Zřejmě nejdůležitější v historii hnutí na jihu Čech. Souhlasíte?
Úplně s tímto tvrzením nesouhlasím, protože pro nás jsou krajské a obecní volby důležité všechny. Navíc rok 2024 bude supervolebním rokem. Kromě krajských voleb nás čekají ještě senátní a také volby do Evropského parlamentu. Ve všech bychom měli uspět, protože za prvé úspěch dělá úspěch a za druhé máme na to dostatečně kvalitní program. Nejdůležitější budou pro nás krajské volby, a to zejména poté, co jsme loni na podzim vypadli ze zastupitelstva Českých Budějovicích a dva roky předtím jsme se nedostali do vedení kraje. Budeme muset také důkladně zvážit složení kandidátky.

Autor: Michal Novák