Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Rakušan na jihu Čech: náročný program začal v Milevsku

Rakušan na jihu Čech: náročný program začal v Milevsku

6. 10. 2023

Rakušan na jihu Čech: náročný program začal v Milevsku

Rakušan na jihu Čech: náročný program začal v Milevsku

Akreditace klasického čtyřletého maturitního oboru Bezpečnostně právní služby pomůže nejen Kaplici, ale i celému regionu. Shodli se na tom ředitelka SOŠ a SOU Kaplice Zdeňka Lovčí a ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan při čtvrteční osobní schůzce v Kaplici. 

„Malé školy se potýkají s nedostatkem zájmu a tento obor zcela určitě zvýší prestiž nejen nám, ale i celému regionu. Máme k tomu všechny předpoklady, včetně velmi kvalitního personální základu,“ řekla ministrovi Rakušanovi ředitelka Lovčí.

Rozšíření o obor bezpečnostních služeb podporuje také město Kalice. I to je důvod, proč má škola naději, že v příštím roce k akreditaci skutečně dojde. Navíc by byla jedinou veřejnou školou v ČR, která by Bezpečnostně právní služby vyučovala.

„Určitě by se tím změnila celkem atmosféra v celém městě. Lidé by u nás zůstávali po škole pracovat. Vidíme v akreditaci velký potenciál,“ prohlásil starosta Radek Ježek. Akreditaci podporuje i ministr Rakušan. „Je to věc žádoucí, pokud zhodnotíme současný stav,“ prohlásil. 

Ministr do Kaplice dorazil i s oběma poslanci Pavlou Pivoňka Vaňkovou a Viktorem Vojtkem z Milevska, kterým ho provedla místostarostka Markéta Honzáková (STAN) a starosta Ivan Radosta. Ti se snaží postavit na nohy vylidňující se město a udržet mladé také vybudováním podnikatelského parku. Řeč byla i o elektronizaci matrik a platech ve státní sféře. 

Z Kaplice odjel ministr do Dolního Třebonína za starostou Pavlem Ševčíkem (STAN). Zde si prohlédl multifunkční sportovní halu. „Tuto halu by vám mohla závidět daleko větší města, než jste vy,“ ocenil práci starosty ministr Rakušan. Čtvrteční návštěvu Jihočeského kraje zakončil Rakušan schůzkou s hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou.

Autor: Michal Novák

Fotoalbum