Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Prvním místopředsedou SPOV Jihočeského kraje byl na další čtyři roky zvolen Jaroslav Havel

Prvním místopředsedou SPOV Jihočeského kraje byl na další čtyři roky zvolen Jaroslav Havel

28. 4. 2023

Jaroslav Havel /STAN/ starosta obce Pišín

Prvním místopředsedou SPOV Jihočeského kraje byl na další čtyři roky zvolen Jaroslav Havel

Prvním místopředsedou SPOV Jihočeského kraje byl na další čtyři roky zvolen Jaroslav Havel


Ve středu 26.4.2023 se v jednacím sále zastupitelstva Jihočeského kraje konala volební valná hromada Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje, organizace, která hájí zájmy jihočeského venkova od roku 2003. Předsedou byl na další 4 roky zvolen starosta městyse Radomyšl Luboš Peterka, prvním místopředsedou starosta Pištína Jaroslav Havel a 2. místopředsedkyní Lidmila Švíková, pracovnice Jihočeské vědecké knihovny. Programem valné hromady bylo plánované sdílení energií, hospodaření v roce 2022, plán činnosti a rozpočet na rok 2023 nebo podpora kulturních akcí jihočeského venkova. Náměstek Pavel Hroch přítomné informoval o možnostech čerpání krajských dotací a apeloval na jihočeské starosty, aby se vždy pozorně seznámili s podmínkami dotačních programů poskytovaných krajem.

„I prostřednictvím Spolku pro obnovu venkova bych chtěl apelovat na obce, aby se pozorně seznámily s dotačními podmínkami. Spousta zástupců obcí je nečte a jejich žádosti tak bohužel nemohou být kladně vyřízeny. Typickým příkladem jsou přetrvávající žádosti o zahradní techniku, která byla letos z uznatelných nákladů vyřazena,“ uvedl náměstek Hroch.

Spolek pro obnovu venkova byl založen 1. června 1993. Letos tak slaví jubilejní třicátý rok své existence. Jeho posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova. Motivovat občany žijící na venkově k dobrovolné aktivitě, podněcovat je k odhodlání podílet se na zdárném vývoji obce, napomáhat vzniku a činnosti místních a regionálních sdružení. Účastnit se evropské spolupráce při obnově venkova. V neposlední řadě pak překonávat úzce resortní přístupy k řešení problémů obnovy vesnice a rozvoje venkova a podporovat a realizovat Program obnovy venkova. Více o spolku na stránkách spovcr.cz.
 

Zdroj:https://www.kraj-jihocesky.cz/cs/predsedou-spov-jihoceskeho-kraje-byl-na-dalsi-ctyri-roky-zvolen-lubos-peterka

Autor: Michal Novák