Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj P.P.Vaňková: Podpořte Kamila, chce se osamostatnit

P.P.Vaňková: Podpořte Kamila, chce se osamostatnit

24. 4. 2023

Kamil Fousek oslaví letos své čtyřicátiny. Těší se na oslavu, ale jak říká, největší oslavy uměla pořádat jeho maminka. Mladý muž má ale i další plány – pojede na koncert 100 zvířat, a to již na novém elektrickém vozítku, jak doufá.

P.P.Vaňková: Podpořte Kamila, chce se osamostatnit

P.P.Vaňková: Podpořte Kamila, chce se osamostatnit

Osud se s Kamilem moc nemazlil. Kvůli dětské mozkové obrně je zcela odkázán na péči ostatních. Zachovává si však svůj osobitý humor a stále píše básně a miluje hudbu, ostatně jako každý správný DJ. „Donedávna žil doma s maminkou. Po její smrti však musel do ústavu, kde doslova trpěl téměř celý rok. Na jaře 2023 se naštěstí přestěhoval do Chráněného bydlení Naplno v Lišově u Českých Budějovic, kde našel nový domov,“ sdělila poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková (STAN), která Kamila v jeho bydliště navštívila.

Aby se Kamil ještě více osamostatnil, potřebuje speciální vertikalizační vozík MEYRA iChair SKY 1.620. „Jsem připravená mu v jeho nelehkém životě pomoci,“ dodala poslankyně. Na elektrický vozík za více než 300 000 Kč vznikla dokonce sbírka. Lidé si už na vozík finance vybrali, Kamil potřebuje i další finance, například na lázně a další pomůcky. A pokud i vás zaujal jeho příběh, přispět na vysněný vozík můžete zde: https://www.donio.cz/pribeh/10463

Autor: Michal Novák