Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Post předsedy STAN na jihu Čech obhájil Jaroslav Havel

Post předsedy STAN na jihu Čech obhájil Jaroslav Havel

16. 2. 2023

Starosta Pištína Jaroslav Havel povede i nadále Hnutí STAN v Jihočeském kraji. Ve středu večer ho zvolili delegáti krajského sněmu v kulturním domě Hůry u Českých Budějovic. O tři hlasy porazil starostu Lišova Jiřího Švece, který byl jeho vyzyvatelem.

Post předsedy STAN na jihu Čech obhájil Jaroslav Havel

Post předsedy STAN na jihu Čech obhájil Jaroslav Havel

„Děkuji všem za důvěru, kterou jste mi dali, a pevně věřím, že budeme společně i nadále pokračovat v práci, kterou jsme započali. A to je především rozšiřování členské základny, pomoc ostatním starostům s orientací v legislativě a přípravě na zřejmě pro Hnutí STAN nejdůležitější volby, kterými budou ty do krajského zastupitelstva v příštím roce,“ sdělil staronový předseda Krajského výboru STAN v Jihočeském kraji Jaroslav Havel.

Důležitost krajských voleb a také voleb do Evropského parlamentu, které se budou konat v příštím roce, zmínil i předseda Hnutí STAN Vít Rakušan, který na sněm přijel. „Chci vám všem poděkovat za nedávné komunální volby. Psali nám nekrolog, ale nic takového se nestalo. Neprohráli jsme. Dopadli jsme stejně jako před čtyřmi lety. STAN přežije, i když nebude ve vládě, ale STAN nepřežije, když nebude v obcích a městech a když nebude v krajích,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan.

Delegáti Hnutí STAN si večer zvolili také místopředsedy krajského výboru. První místopředsedkyní se stala starostka Vimperku a krajská zastupitelka Jaroslava Martanová, druhou místopředsedkyní je starostka Čejetic Ivana Zelenková a třetím místopředsedou byl zvolen krajský zastupitel Jiří Fencl. 

Další informace:
Jaroslav Havel, starosta Pištína, telefon: +420 724 188 855, e-mail: pistin@pistin.cz

Autor: Michal Novák