Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj …podpora sportování dětí a mládeže je pro nás jednou z priorit…

…podpora sportování dětí a mládeže je pro nás jednou z priorit…

1. 7. 2019

V pátek 21. června 2019 se uskutečnil již čtvrtý ročník kulturně sportovní akce „SPORTUJ S NÁMI NA SKP“, jehož výsledek opět předčil očekávání z minulých let. 

Do projektu se zapojilo 5 mateřských a 3 základní školy z Českých Budějovic. V průběhu jednoho dne areál Sportovního klubu policie České Budějovice navštívilo více jak 580 dětí ve věku 4 - 11 let. 

Cílem akce bylo seznámit děti a mládež se sportovními aktivitami, jako jsou fotbal, orientační běh, karate a sebeobrana, atletika. Tento rok byl program navíc rozšířen o sportovní aktivity na beachvolejbalových kurtech a workoutovém hřišti, které patří k nejmodernějším v Českých Budějovicích. 

Malí návštěvníci byli dále seznámení s činností Policie ČR, kterou velmi zajímavým způsobem prezentovali policisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. 

Pokud po organizovaném programu zbyly malým návštěvníkům v těle ještě nějaké síly, mohli je úplně vyčerpat v rámci volného programu na herních prvcích a skákadlech, které do sportovního areálu poskytla společnost E.ON. Každý malý návštěvník sportovního areálu obdržel od pořadatelů pamětní účastnickou medaili, informační leták o nabízených sportech našeho spolku a malé občerstvení formou pitného režimu.

Podle slov hlavního organizátora a předsedy sportovního klubu Jiří Fencla je hlavním důvodem pořádání této akce vedle prezentace Sportovního klubu policie České Budějovice hlavně vytvoření kladného vztahu dětí a mládeže ke sportu jako celku. To je i podle náměstka primátora Českých Budějovic, Viktora Vojtka, důvodem, proč tuto akci podporuje město České Budějovice. Akci podpořil také Jihočeský kraj.

 

Autor: Michal Novák