Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Pivoňka Vaňková: Děti potřebují pohyb, a to v každém věku

Pivoňka Vaňková: Děti potřebují pohyb, a to v každém věku

14. 6. 2021

Pavla Pivoňka Vaňková, zakladatelka iniciativy Pivoňka, kandidátka STAN do parlamentu

Pivoňka Vaňková: Děti potřebují pohyb, a to v každém věku

Pivoňka Vaňková: Děti potřebují pohyb, a to v každém věku

Děti potřebují pohyb, a to v každém věku. Pobyt na čerstvém vzduchu stimuluje imunitní systém, zlepšuje náladu a mezi dětmi při sportu nebo jen tak při hře vznikají nové sociální vazby. Navíc děti získají návyky, které se jim pak v dospělosti budou hodit. Rády budou sportovat. Je proto důležité, aby se zejména malé děti hýbaly s rodiči a pohyb je bavil. Není to nic jednoduchého, hlavně v konkurenci současných, velmi dostupných her na počítačích nebo mobilních telefonech. 

Také proto jsme si dali za cíl v mojí iniciativě Pivoňka dostat děti od tabletů na hřiště, do přírody. V sobotu 5. června jsme uspořádali společně s prvoligovým klubem SK Dynamo České Budějovice Pivoňkový den s Dynamem. Na Složiště do Českých Budějovic přišlo 100 dětí. Byl to velký úspěch. Děti na stanovištích mohly vyzkoušet dovednosti s míčem, prošly fotbalovým tréninkem a dozvěděly se, jak je pohyb důležitý. Jako dárek dostaly dresy, pastelky a omalovánky. Snad děti pohyb chytil a možná jsme se setkali i s budoucí fotbalovou hvězdou. Shodli jsme se, že ve spolupráci s Dynamem budeme pokračovat. Oběma záleží na tom, aby se děti hýbaly a měly radost z pohybu. 

Více o iniciativě a projektech pro jihočeské rodiny si můžete přečíst zde www.iniciativapivonka.cz Pavla Pivoňka Vaňková, zakladatelka iniciativy Pivoňka, kandidátka STAN do parlamentu – www.pivonkavankova.cz