Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Pištín dbá na mezigenerační setkávání

Pištín dbá na mezigenerační setkávání

28. 2. 2024

Mezigenerační setkávání nad velmi důležitými tématy. To je jedna z mnoha aktivit, na které obec Pištín na Českobudějovicku klade důraz. V lednu tu uspořádali společně s policií besedu věnovanou seniorům a také těm nejmladším dětem z mateřinky.

Pištín dbá na mezigenerační setkávání

Pištín dbá na mezigenerační setkávání

Pištínským starostou je předseda jihočeského STAN Jaroslav Havel. „Naše obec se snaží vytvářet prostředí, kde se mohou potkávat a propojovat občané všech věkových kategorií. Snažíme se vždy plánovat program obecních aktivit tak, aby obsáhl co možná největší počet zájemců. Mám velkou radost, že v tomto ohledu se nám to daří,“ vysvětlil starosta Havel.

Mladí i staří se sešli v budově obecního úřadu. Policisté hovořili k téměř dvacítce účastníků. Promítalo se video zaměřené na internetové podvody, kdy poškození jsou velmi často osoby starší 60. let. Dále se věnovali aktuálnímu vývoji kriminality v Jihočeském kraji, trendu chování podezřelých osob, způsobů páchání trestných činů a přestupků a v neposlední řadě i silničnímu provozu  - Senioři v dopravě.

„Poté jsme předškolním dětem připomněli zásady bezpečného chování doma i na ulicích, následovaly preventivní rady v dopravě a nakonec si děti prohlédly služební vozidlo Volkswagen Transporter, uzpůsobené pro výkon dopravní policie,“ sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura. Starší generace a nejmladší občané mají jedno společné - potřebu cítit se v bezpečí ve svém okolí.

„Rozhodli jsme se zorganizovat toto setkání, protože cítíme, jak důležité je v dnešní době chránit seniory před podvodníky, kteří využívají jejich neznalost moderních technologií, ale především jejich slušnost a dobrotu,“ uzavřel starosta Havel.

Autor: Michal Novák