Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Obchvat Dasný – Češňovice dostal zelenou, výběrové řízení na zhotovitele začne ještě letos

Obchvat Dasný – Češňovice dostal zelenou, výběrové řízení na zhotovitele začne ještě letos

14. 9. 2023

Starosta Pištína a předseda STAN na jihu Čech Jaroslav Havel oznámil, že chystaný obchvat na silnici I/20 mezi Dasným a Češňovicemi získal zelenou a stavět by se mohlo ještě letos.

Obchvat Dasný – Češňovice dostal zelenou, výběrové řízení na zhotovitele začne ještě letos

Obchvat Dasný – Češňovice dostal zelenou, výběrové řízení na zhotovitele začne ještě letos

Důležitost obchvatu

„Tento projekt je klíčový zejména z hlediska zvýšení bezpečnosti na silnici I/20, kde se často stávají dopravní nehody, včetně čelních střetů. Obchvat navíc odlehčí dopravě v obcích Dasný a Češňovice a zvýší kvalitu života místních obyvatel. Tato silnice je jednou z nejfrekventovanějších v regionu, denně jí projede desítky tisíc vozidel,“ poznamenal Jaroslav Havel.

Dlouhodobé úsilí

Podle starosty Havla bylo na realizaci obchvatu vynaloženo více než 17 let úsilí na administrativních a politických úrovních. V obci Dasný se dokonce konala veřejná demonstrace občanů Dasného a Češnovic na podporu výstavby. „Jsem nesmírně potěšen a vděčný, že se nám konečně podařilo dosáhnout tohoto cíle,“ uvedl Havel.

Budoucí plány a očekávání

S výstavbou obchvatu se otevírají nové možnosti pro rozvoj nejen obcí Dasný a Češňovice, ale i pro okolní region, včetně Pištína. Obce plánuje další infrastrukturní projekty, které by mohly spolupracovat s novým obchvatem. Mezi nimi se počítá s vylepšením místních komunikací a vytvořením cyklostezek i protipovodňová opatření. Očekává se také, že nový obchvat přiláká nové obyvatele a investory, pro které byla vysoká intenzita dopravy překážkou.

Zdroj: Jaroslav Havel, předseda STAN Jčk, starosta obce Pištín