Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Nejen o EU s Danuší Nerudovou a Janem Farským

Nejen o EU s Danuší Nerudovou a Janem Farským

16. 10. 2023

Nejen o EU s Danuší Nerudovou a Janem Farským

Nejen o EU s Danuší Nerudovou a Janem Farským

Dvě velmi výrazné tváře: Dva lídři STAN do eurovoleb, Jan Farský a Danuše Nerudová, se představili v úterý v Českých Budějovicích. Hovořili nejen o tom, jak udělat Evropu bezpečnou, soběstačnou a udržitelnou, ale také o tom, jak se potkali a proč bývalá kandidátka na prezidentku nezaložila novou stranu, ale kývla na nabídku Starostů a nezávislých.

„Do tohoto spojení jsem vstupoval velmi pragmaticky. Danuše Nerudová byla kandidátkou na prezidenta, prošla si martýriem a byla by škoda, aby zmizela ze světa politiky. Přes jarní setkávání jsme ale zjistili, že máme daleko více společného, než jsem si představoval. Navíc Danuše dosáhla obrovských met a jsem rád, že nakonec kývla na spolupráci,“ řekl na úvod úterní debaty Jan Farský.

Danuše Nerudová poté vysvětlila, že nechtěla, aby mladá generace, která ji v prezidentských volbách volila, byla frustrovaná, že to nevyšlo. Proto pořád vysvětlovala, že prezidentskými volbami to nekončí.

„Oslovovaly mě všechny politické strany, ale nechtěla jsem kompromitovat hodnoty a témata z prezidentských voleb a také jsem nechtěla fragmentovat politickou scénu novou politickou stranou. Chtěla jsem ale, aby hlas mladých lidí byl slyšet,“ prohlásila ke spojení se STAN Nerudová.

Jana Farského vnímá jako velmi zkušeného člověka, který je skvělým tátou a kterému záleží na tom, co se děje v naší zemi a v naší společnosti. „Jsem ráda, že mohu kandidovat právě s ním,“ doplnila Nerudová.

Autor: Michal Novák