Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Nejen o dětech v Jindřichově Hradci

Nejen o dětech v Jindřichově Hradci

17. 3. 2023

V pondělí se uskutečnila návštěva jihočeské poslankyně za hnutí STAN Pavly Pivoňka Vaňkové v Jindřichově Hradci. Společně se zastupiteli Ondřejem Pumprem a Vítem Pošvářem navštívili hned několik míst, kde se setkali s místními zástupci a hovořili o důležitých tématech týkajících se zejména dětí.

Nejen o dětech v Jindřichově Hradci

Nejen o dětech v Jindřichově Hradci

Jedním z nich bylo Mateřské centrum YMCA, kde se poslankyně setkala s předsedkyní Hanou Noskovou a diskutovali o chystané novele zákona o dětských skupinách. „Toto centrum je důležitým místem pro rodiče a jejich děti, kde si mohou v klidu hrát a trávit společný čas. Nejen jim, ale i všem maminkám pomůže zmíněná novela zákona, která zavede možnost postarat se o cizí děti mimo oficiální jesle, školky a další dětské skupiny, třeba v domácím prostředí,“ vysvětlila poslankyně.

Dalším významným setkáním bylo s vedoucí odboru sociálních věcí Městského úřadu v Jindřichově Hradci, Zdeňkou Šindelářovou. „Probírali jsme zásadní připomínky k připravované novele zákona o sociálně-právní ochraně dětí. Je důležité, aby se v této oblasti věnovala zvláštní pozornost ochraně dětí, kteří jsou v mnoha případech zranitelnou skupinou společnosti,“ vysvětlila místopředsedkyně sociálního výboru.

Poslankyně také hovořila o nedostatku školních psychologů s Lenkou Vetýškovou, ředitelkou jindřichohradeckého Gymnázia Vítězslava Nováka, které si také prohlédla. Gymnázium je jedno z nejstarších v Evropě. Zakládací listina je z roku 1594. 

„Je to nejenom důležitá součást historie města, ale i významné vzdělávací zařízení, které připravuje studenty na další studium a profesní dráhu. Prodlužuje mladým lidem zážitky, které pak mají spojené s Jindřichovým Hradcem a je velmi pravděpodobné, že se tito pak po studiím do města vrátí,“ dodala poslankyně Pivoňka Vaňková.

Autor: Michal Novák