Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Ministři chválí rozvoj Vimperku

Ministři chválí rozvoj Vimperku

7. 6. 2023

Samou chválu slyšela ve středu 7. června starostka Vimperku Jaroslava Martanová (STAN) z úst ministrů české vlády, která v tomto malebném městě zasedla.

Ministři chválí rozvoj Vimperku

Ministři chválí rozvoj Vimperku

Někteří ministři využili čas před vlastním zasedání vlády a uspořádali tu jednání. Například ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan navštívil dopoledne vimperské policisty a hasiče.

„Mám radost, když slyším, že funguje komunikace mezi představiteli města, policie a městské policie. To je dobrý výsledek, paní starostko a já vám za to děkuji,“ řekl na obvodním oddělení ve Vimperku ministr Vít Rakušan. Ocenil také funkční asistenty prevence kriminality, které městským strážníkům, potažmo policistům ve Vimperku  pomáhají.

„Byli jsme první v kraji, kde jsme tyto asistenty zavedli. Je to úžasný projekt a zkušenosti jsme předávali dalším městům – Českým Budějovicích, Strakonicím nebo Volarům,“ prohlásila k tomuto projektu při jednání starostka Martanová.

O přeshraniční spolupráci a chystané rekonstrukci objektu Steinbrenerovy tiskárny hovořila poté na schůzce místních akčních skupin, zástupců Euroregio a Jihočeského kraje s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem.

„Jedna ze slabostí naší demokracie je, že máme málo vizionářů. Vnímám ale, že ve Vimperku lidé o vizích paní starostky vědí a jsou také vidět,“ podotkl ministr Dvořák poté, co si prohlédl objekt bývalé školy, kde nyní působí moderní městská knihovna. Původně tu měly vzniknout byty.

Předsedu vlády Petra Fialu uvítala Martanová stylově na radnici chlebem a solí. „Je vidět, že máte město pod kontrolou a to chválím,“ glosoval premiér fakt, že z okna kanceláře vidí starostka kompletně na vimperské náměstí.

Martanová předsedu vlády seznámila nejen se současnými projekty, ale také s historií města a problémy, se kterými se potýká. Z radnice zamířil Fiala na jednání vlády do vimperského kulturního střediska.

Autor: Michal Novák