Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Ministr školství Vladimír Balaš na jihu Čech

Ministr školství Vladimír Balaš na jihu Čech

16. 3. 2023

Ministr školství Vladimír Balaš na jihu Čech

Ministr školství Vladimír Balaš na jihu Čech

O regionálním školství, ale i o aktuálních problémech toho českého bude v pondělí 20. března a úterý 21. března hovořit ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš (STAN) při návštěvě Jihočeského kraje se zástupci místních základních, středních i vysokých škol, politickými představiteli a dalšími hosty.

„Jsme rádi, že pan ministr přijal naše pozvání a naplánoval si návštěvu Jihočeského kraje. Je důležité, aby představitelé vlády vyjížděli do regionů a diskutovali zde s lidmi o aktuálních problémech, které je trápí,“ sdělila jihočeská poslankyně za STAN Pavla Pivoňka Vaňková. 

V pondělí 20. března ministr zahájí návštěvu Jihočeského kraje v Základní škole Lišov. „Odpoledne se pak setká s vedením Jihočeské univerzity, kde ho čeká navíc od půl čtvrté odpoledne veřejná přednáška na téma kurikulární reformy školství,“ přiblížil další program jihočeský poslanec za STAN Viktor Vojtko. V 17.30 se ministr setká se spolky dětí a mládeže ve Skautském centru Krajinská v Českých Budějovicích.

Návštěvu zakončí ministr Balaš v úterý na Střední škole a Vyšší odborné škole cestovního ruchu v Českých Budějovicích, kde se setká s vedením školy i studenty.

Autor: Michal Novák