Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Milevsko podpořilo kulturu

Milevsko podpořilo kulturu

13. 4. 2023

Město Milevsko každoročně vyhlašuje dotační program Kultura s cílem podpořit a rozvíjet kulturní a kulturně vzdělávací aktivity ve městě a jeho okolí. Letošní ročník nabízel žadatelům možnost podat žádosti od 2. do 20. ledna, přičemž celkový rozpočet programu činil 200 000 Kč.

Milevsko podpořilo kulturu

Milevsko podpořilo kulturu

„Město obdrželo celkem 19 žádostí o podporu od 16 žadatelů. Po pečlivém přezkoumání všech projektů Radou města Milevska rozhodnuto o poskytnutí dotací vybraným žadatelům,“ sdělila místostarostka Milevska Markéta Honzíková /STAN/.

Královská kanonie premonstrátů na Strahově získala 15 000 Kč na vydání publikace o milevském klášteře ve třech jazykových mutacích. Tělocvičná jednota Sokol Milevsko obdržela 12 500 Kč na uspořádání akce, která oslavuje a připomíná významné milníky v historii českého sokolstva. Spolek pro rozvoj kultury v Milevsku získal 20 000 Kč na organizaci univerzity třetího věku, která poskytuje vzdělávací příležitosti pro seniory.

Gymnázium Milevsko získalo 20 000 Kč na oslavu svého 70. výročí, které zahrnuje různé kulturní a vzdělávací akce. Hostínské divadelní léto obdrželo 15 000 Kč na pořádání divadelního festivalu, který představuje různorodé divadelní představení pro návštěvníky všech věkových kategorií a Zdeněk Klásek získal 12 000 Kč na realizaci třetího dílu svého projektu inspirovaného jihočeskými pohádkami, který představuje místní kulturu a tradice prostřednictvím uměleckého zpracování.

Autor: Michal Novák