Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Milevsko investuje do městské infrastruktury

Milevsko investuje do městské infrastruktury

29. 1. 2024

STAROSTOVÉ - staráme se o lidi

Markéta Honzíková /STAN/ - místostrarostka 
město Milevsko

Markéta Honzíková /STAN/ - místostrarostka město Milevsko

Investice do městské infrastruktury jako je například výstavba nového pavilónu mateřské školy, vybudování nového parkoviště nebo realizace územní studie pro výstavbu řadových domů. To jsou plány města Milevska. Informovala o nich místostarostka města Markéta Honzíková /STAN/.

„První fází plánu je výstavba nového pavilónu jedné z čtyř mateřských školek, které město zřizuje. Budova, navržená jako moderní dřevostavba, slibuje rychlou výstavbu a energetickou soběstačnost. Tento krok je odpovědí na rostoucí potřebu kvalitních předškolních zařízení ve městě,“ podotkla místostarostka.

Dalším krokem je podle ní realizace územní studie na pozemcích zakoupených městem v roce 2023. Cílem je definovat plány pro výstavbu řadových rodinných domů, což by mělo pomoci řešit aktuální nedostatek dostupného bydlení v Milevsku. 

„Dalším z plánovaných projektů je vybudování parkoviště u bytových domů v hustě osídlené lokalitě, kde je aktuálně velmi omezená možnost parkování. Nové parkoviště by mělo poskytnout přibližně 31 parkovacích míst, čímž by se výrazně zlepšila parkovací situace pro místní obyvatele. Město již má připravenou projektovou dokumentaci a vydané stavební povolení,“ podotkla místostarostka Milevska.

Tyto projekty nejenže posílí infrastrukturu města, ale také podpoří jeho rozvoj a zlepší kvalitu života jeho obyvatel. „Jsou klíčové pro budoucí prosperitu Milevska a jsou součástí širšího plánu města na rozvoj a modernizaci, který reflektuje rostoucí potřeby komunity a reaguje na současné trendy v oblasti udržitelného rozvoje a urbanismu,“ dodala Honzíková.

Autor: Michal Novák