Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Materiály pro jednání jindřichohradeckých zastupitelů jsou na webu. Poprvé v historii

Materiály pro jednání jindřichohradeckých zastupitelů jsou na webu. Poprvé v historii

27. 5. 2021

Mgr. Ondřej Pumpr /STAN/ - zastupitel města Jindřichův Hradec

Materiály pro jednání jindřichohradeckých zastupitelů jsou na webu. Poprvé v historii

Materiály pro jednání jindřichohradeckých zastupitelů jsou na webu. Poprvé v historii

Dosud se před jednáním zastupitelstva Jindřichova Hradce se na webových stránkách města zveřejňoval jen program zasedání a ostatní materiály dostávali týden předem pouze zastupitelé. Obyvatelé města se tak neměli možnost zjistit, o čem se vlastně bude konkrétně jednat. To se nyní změnilo. Na svém posledním jednání zastupitelé schválili změnu a souhlasili se zveřejněním dokumentů minimálně pět dnů před zasedáním.

 

Obyvatelé Jindřichova Hradce tak už na webových stránkách najdou anonymizované materiály pro dnešní jednání zastupitelů, které se koná od 16 hodin v kulturním domě Střelnice. Na programu je osmnáct bodů včetně závěrečné diskuse zastupitelů. Mluvit se bude například o činnosti obchodní společnosti Teplospol, schvalovat se bude závěrečný účet města za loňský rok nebo návrhy na vyhlášení záměrů prodeje několika městských pozemků.

S návrhem na změnu praxe ve zveřejňování podkladů přišel opoziční zastupitel Ondřej Pumpr, schválila ho nejdříve rada města a souhlasili i zastupitelé. „Materiály zveřejněné předem jsou deklarací transparentního a otevřeného města, které nemá co skrývat. Umožní zájemcům ze strany obyvatel města seznámit se s materiály před jednáním zastupitelstva, zhodnotit, zda chtějí vystoupit, s čím, na co a jak budou reagovat, prohloubí možnosti veřejné kontroly činnosti volených zástupců a pomohou k lepší orientaci a kontrole plnění závěrů zastupitelstva ze strany rady města," myslí si zastupitel Pumpr.

Zastupitelé se zajímali například o to, zda nebude problém anonymizace, aby nebyla porušena ochrana osobních údajů nebo obchodního tajemství. Podle tajemníka Karla Holého je ale možné toto zajistit, protože používaný software to umožňuje, a to bez větších administrativních nákladů, ať již pracovních nebo finančních.

Zdroj:https://www.jcted.cz/materialy-pro-jednani-jindrichohradeckych-zastupitelu-jsou-na-webu-poprve-v-historii/

Další informace:

https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/jihocesky-kraj/krok-spravnym-smerem

https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/jihocesky-kraj/tiskove-zpravy/stan-chceme-otevrena-a-transparentni-mesta

https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/jihocesky-kraj/aktuality/se-zverejnovanim-materialu-pro-zastupitelstvo-hradecti-radni-souhlasi-konecne-slovo-maji-sami-zastupitele

 

 

Autor: Michal Novák