Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Lídryně kandidátky STAROSTOVÉ pro Jihočeský kraj Jaroslava Martanová: Jihočeský kraj musí být dobrým místem pro život

Lídryně kandidátky STAROSTOVÉ pro Jihočeský kraj Jaroslava Martanová: Jihočeský kraj musí být dobrým místem pro život

9. 7. 2024

Lídryně kandidátky STAROSTOVÉ pro Jihočeský kraj Jaroslava Martanová: Jihočeský kraj musí být dobrým místem pro život

Lídryně kandidátky STAROSTOVÉ pro Jihočeský kraj Jaroslava Martanová: Jihočeský kraj musí být dobrým místem pro život

 

Proč kandidujete do krajského zastupitelstva?

Chci se podílet ještě více na proměně Jihočeského kraje v místo, na které jsou Jihočeši hrdí a neodcházejí z něj odsud za bydlením nebo prací do jiných krajů. Věřím, že klíčem k rozvoji a prosperitě je otevřená spolupráce a intenzivní komunikace s obcemi. To teď chybí. Chci zajistit, aby byly obce dobře informované a měly možnost aktivně se podílet na rozhodování o investicích a koncepcích, které ovlivňují jejich každodenní životy. Mým cílem je zprostředkování a sdílení dobré praxe v rámci regionu, což považuji za jednu z nejlepších metod pro řešení problémů různého charakteru.

Co byste ráda v Jihočeském kraji změnila?

Jak již jsem uvedla. ráda bych zvýšila komunikaci se samosprávami a také sousedními státy, abychom mohli lépe řešit dálkovou i mezikrajskou dopravu společnou kulturní nabídku nebo také poskytování zdravotní péče. Chci také zajistit větší otevřenost kulturních institucí, jako jsou galerie a muzea, aby byly přístupnější nejen pro žáky a studenty, ale i pro dospělé Jihočechy. Pokračování ve zlepšování dopravní infrastruktury, financování sociálních služeb a podpora sportu jsou pro mě také prioritami. Chci jednoduše udělat z Jihočeského kraje dobré místo pro život. Stejně jako se nám to vede doma ve Vimperku.

Co vám udělalo v posledních letech v Jihočeském kraji největší radost?

Největší radost mi udělalo pokračování v naplňování dlouhodobé koncepce dopravní infrastruktury, konkrétně opravené silnice a nové obchvaty. Také mě těší financování sociálních služeb a podpora sportu, které zlepšují kvalitu života obyvatel Jihočeského kraje. Osobně mě pak potěšila architektonická soutěž s mezinárodní účastí na školku u nás ve Vimperku.

Jak by měl vypadat Jihočeský kraj za 10 let?

Za 10 let by měl být Jihočeský kraj dobrým místem pro život, kde budou plnohodnotné služby dostupné i v příhraničních oblastech. Vidím kraj jako region s kvalitní dopravní infrastrukturou, otevřenými a přístupnými kulturními institucemi, dobře financovanými sociálními službami a širokou podporou sportovních aktivit. Spolupráce se sousedními kraji a státy by měla být na vysoké úrovni, což by přineslo lepší řešení pro mezikrajskou dopravu a zdravotní péči.

 

Autor: Michal Novák