Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Krajský sněm schválil kandidátku

Krajský sněm schválil kandidátku

5. 4. 2024

Krajský sněm schválil kandidátku

Krajský sněm schválil kandidátku

Krajský sněm na svém zasedání v úterý 2. dubna v obci Hůry na Českobudějovicku schválil prvních jednadvacet míst na kandidátce pro letošní krajské volby. Do nich STAN v Jihočeském kraji vstupuje společně s hnutím Občané pro Budějovice (HOPB) pod názvem Starostové pro Jihočeský kraj.

Lídryni kandidátky a úspěšnou starostku Vimperku Jaroslavu Martanovou na druhém místě doplnil Ivo Moravec za HOPB. Třetí až deváté místo patří STAN. Kandidovat bude poslanec Viktor Vojtko, místostarostka Milevska Markéta Honzíková, krajský zastupitel Jiří Fencl, předseda jihočeského mSTAN Martin Urbanec, poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková, předseda jihočeského STAN a starosta Pištína Jaroslav Havel a krajský zastupitel Václav Vostradovský. První desítku uzavírá Ludmila Váchová za HOPB. 

„V první desítce se nachází hned čtyři ženy, a to opravdu oceňuji. Ne všechny kraje k tomuto přistupují stejně, ale tady to opravdu hodně kvituji,“ vyjádřil se ke kandidátce místopředseda STAN Lukáš Vlček, který na sněm také dorazil. Následovat nyní bude výběr kandidátů na pozice od 21. místa.

Autor: Michal Novák