Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Jiří Fencl /STAN/ vybojoval pro děti dva miliony korun

Jiří Fencl /STAN/ vybojoval pro děti dva miliony korun

22. 10. 2021

Krajský zastupitel za STAN Jiří Fencl se podílel na navýšení dotačních programů pro sportovní aktivity dětí a mládeže o dva miliony korun. O peníze se budou moci přihlásit sportovní kluby a organizace, které s dětmi a mládeží  v Jihočeském kraji pracují. Finance získají z dotačních programů Jihočeského kraje.

Jiří Fencl

Jiří Fencl

„Podařilo se nám navýšit o dva miliony korun dotační titul, který podporuje aktivity spojené s aktivním pohybem dětí a mládeže. Tyto peníze jsme sem po dohodě přesunuli z opatření podporujícího výkonnostní kolektivní sporty dospělých. Přesto i této sportovní věkové kategorii byly finanční prostředky oproti roku 2021 navýšeny a v roce 2022 jim bude rozděleno celkem 9 milionů korun. Mám z toho velkou radost, protože je potřeba podporovat zdravý pohyb dětí,“ uvedl Jiří Fencl po středečním jednání zastupitelstva Jihočeského kraje, na kterém byl jeho pozměňovací návrh přijat. 

„Organizace, které se na území Jihočeského kraje věnují sportu, mohou žádat o celkem 101 milionů Kč a to jak na podporu sportovní infrastruktury, tak i na akce a celoroční činnost. V dotačním opatření na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže je pak pro rok 2022 alokováno 21 milionů korun. Důležitost sportu a jeho dopad na zdraví dětí je v současné době více než aktuální. Je dokázané, že aktivní pohyb zlepšuje imunitu a děti jsou pak vůči nemocem odolnější. Navíc jsme zaznamenali, že kvůli vládním restrikcím děti bohužel odvykly sportovat. Je potřeba je k pohybu opět přivést,“ podotkl Fencl, který má ke sportu velmi blízko. V současné době v profesním životě pracuje jako sportovní manažer Sportovního klubu policie v Českých Budějovicích. Je rovněž členem sportovní komise rady Jihočeského kraje a sportovní komise rady města České Budějovice.