Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Jindřichohradecko vsadilo na mladou krev

Jindřichohradecko vsadilo na mladou krev

2. 4. 2024

Členové Starostů na Jindřichohradecku si zvolili nové vedení. Post předsedy zdejší oblastní organizace sice obhájil Ondřej Pumpr a prvním místopředsedou se opět stal Vít Pošvář, ale nově byl druhým místopředsedou zvolen dvacetiletý student Karel Dundáček. Jindřichohradečtí tak vsadili na mladou krev.

 

Jindřichohradecko vsadilo na mladou krev

Jindřichohradecko vsadilo na mladou krev

„Jsme rádi, že jsou mezi námi i mladí lidé, kteří mají zdravý elán. Působí pak jako živá voda, jsou mnohdy neotřelí a tím nás ostatní obohacují a dávají možnost vidět politiku i trochu jinou optikou. V Oblastní organizaci Jindřichohradecko jsme proto rádi, že post jednoho z místopředsedů bude zastupovat právě Karel Dundáček,“ uvádí k volbě předseda OO Jindřichohradecko Ondřej Pumpr.

Karel Dundáček je předsedou Jindřichohradeckého mSTANu a také členem Komise rady města pro životní prostředí. Jindřichův Hradec miluje a jeho srdce bije pro jižní Čechy.

„Osobně se snažím nyní svou vizi realizovat skrze participativní rozpočet, ve kterém díky obrovské podpoře obyvatel zvítězil můj projekt na koše na tříděný odpad, které v našem městě chybí,“ podotýká Dundáček, student Přírodovědecké a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a také jeden z asistentů jihočeské poslankyně Pavly Pivoňka Vaňkové.

Bez Ondřeje Pumpra a Víta Pošváře by si však politickou činnost nedokázal představit. „Provázejí mě a vkládají do mě důvěru. Nesmím zapomenout také na Martina Urbance, který je skvělým parťákem pro tuto jízdu a na poslankyni Pavlu Pivoňka Vaňkovou, která si mě vzala do týmu a díky které se mi otevřely nové možnosti,“ uvádí mladý politik. „Jihočeský mSTAN je pro mne záruka kreativity a mladistvého přístupu k politice. Vzájemná spolupráce, zejména na mediálních aktivitách, nás neustále obohacuje o nové zážitky a zábavné momenty. Jsem opravdu velmi ráda, že členem mého nejužšího týmu spolupracovníků je právě Karel Dundáček, který dokáže nejen věci skvěle plánovat, ale také, s pílí jemu vlastní, dotahovat, “ říká Pavla Pivoňka Vaňková.

Chce teď ukázat, že mladí lidé, ačkoliv nemají tolik zkušeností, mají co nabídnout. „Chceme ve všech nadcházejících volbách zabojovat o co nejlepší pozice, abychom mohli dokázat, že v mladých opravdu něco je a zároveň vybudovat z našich obcí a našeho kraje moderní místo, kde se bude skvěle žít a kam se budou všichni rádi vracet,“ dodává Dundáček.

Mladí Jihočeši také plánují akce pro veřejnost, například 26. dubna 2024 se můžete v Jindřichově Hradci těšit na debatu týkající se voleb do Evropského parlamentu mezi Adamem Trunečkou /Starostové/ a Liborem Vondráčkem /Svobodní/.