Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Jihočeští Piráti a Starostové znají první desítku kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Jihočeští Piráti a Starostové znají první desítku kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

18. 2. 2021

V primárních volbách Pirátů v Jihočeském kraji se lídrem kandidátní listiny pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR stal současný poslanec Lukáš Kolářík. Po primárních volbách hnutí Starostové a nezávislí (STAN) známe další kandidáty, na druhé pozici bude Viktor Vojtko.

 

Jihočeští Piráti a Starostové znají první desítku kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Jihočeští Piráti a Starostové znají první desítku kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Na společné kandidátní listině bude po primárních volbách Starostů na druhé pozici Viktor Vojtko, vysokoškolský pedagog a vědec na Jihočeské univerzitě, v současné době náměstek primátora v Českých Budějovicích pro školství, sociální věci a cestovní ruch. Na třetí pozici bude Josef Soumar (Piráti), následují Zuzana Kudláčková (Piráti), Pavla Pivoňka Vaňková (STAN), Júsuf Traore (Piráti), Václav Vostradovský (STAN), Jana Koláříková (Piráti), Josef Knot (STAN) a první desítku uzavírá Veronika Kovářová (Piráti).

Pokračování sestavování koaliční kandidátní listiny okomentovali Lukáš Kolářík a Viktor Vojtko.

„Členům Pirátů a Starostů v Jihočeském kraji se povedlo postavit silný a pestrý tým lidí z různých oborů, kteří jsou díky svým kompetencím připraveni odvádět kvalitní práci v Poslanecké sněmovně. Lokální zkušenost Starostů, energie a dynamičnost Pirátů a společný zájem posunout zemi konečně k lepšímu, kombinuje to nejlepší z obou stran. Všichni kandidáti nabízejí jasné vize, co budou ve Sněmovně prosazovat v zájmu našich lidí, firem i krajiny, a taky dostatečné zkušenosti a odhodlání k tomu, aby se jim to podařilo. V blížících se sněmovních volbách hodláme společně se STAN uspět a dosáhnout nejvyšší mety - být jejich vítězem, abychom mohli prosazovat náš společný program a pomoci naší zemi. Chceme přiblížit stát občanům, digitalizaci, nízké daně, dostupnou zdravotní péči i v regionech, řešení exekučního systému, respekt k samosprávě, ochranu klimatu a přírody, inovace a samozřejmě, aby celé vládnutí probíhalo transparentně s minimálním prostorem pro korupci. Do voleb před námi leží  ještě několik měsíců práce, abychom zvládli pandemii a pomohli lidem i firmám z krize, o což se společně budeme maximálně zasazovat. Ať už na lokální, krajské, sněmovní nebo senátní úrovni,” uvedl lídr kandidátky, současný poslanec Lukáš Kolářík.

„Ve sněmovně se chci soustředit na dvě témata - rozvoj cestovního ruchu, který je těžce postižen současnou pandemickou krizí, a digitalizaci veřejných služeb pro občany. Ze své pozice náměstka primátora v Českých Budějovicích s odpovědností za školství, sociální věci a cestovní ruch mám s oběma tématy praktické zkušenosti. Těmito tématy jsem se předtím zabýval i odborně během svého působení na Jihočeské univerzitě. S Piráty usilujeme o vítězství ve volbách a prosazení moderní veřejné správy západního střihu, která funguje transparentně a efektivně. Jak na úrovni státu, tak i regionů a obcí,” uvedl k dnešnímu výsledku primárních voleb Starostů Viktor Vojtko.

O sestavení kompletní kandidátní listiny budou jihočeští Piráti s Starostové informovat v další tiskové zprávě na toto téma v okamžiku, kdy budou všechna jména a jejich pozice znát.

 

Autor: Michal Novák