Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Jihočeský STAN a významné dubnové akce

Jihočeský STAN a významné dubnové akce

24. 4. 2019

24.4.2019 Michal Novák, tajemník STAN Jihočeský kraj

Jihočeský STAN a významné dubnové akce

Jihočeský STAN a významné dubnové akce

Největší dubnovou událostí byl 10. Celostátní sněm politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, který se konal 13.4.2019 v pražském hotelu Olšanka. Mezi delegáty byli mimo jiné i pánové Jiří Švec (krajský předseda) a Václav Vostradovský (krajský místopředseda), kteří zastupovali Jihočeský STAN.

Přítomní delegáti volili nové vedení STANu, kdy v tajné volbě zvolili jako předsedu Víta Rakušana, který nahradil dlouholetého předsedu Petra Gazdíka. Prvním místopředsedou byl následně zvolen Jan Farský. Petr Gazdík, Věra Kovářová Železná a Radim Sršeň jsou pak řadovými místopředsedy.

Na Celostátním sněmu byli také voleni členové Celostátního výboru. Své „místo“ obhájil Václav Vostradovský, který tak bude zastupovat Jihočeský STAN na celostátní úrovni společně s Jiřím Švecem, který je členem Celostátního výboru ze stanov, coby předseda krajské organizace.

Druhou významnou událostí pro jihočeský STAN bylo setkání Českobudějovických zastupitelů za STAN a Čisté Budějovice, společně s členy krajského výboru STAN a ostatními kandidáty, kteří společně kandidovali v Českých Budějovicích. Setkání se uskutečnilo 11.4.2019. Přítomní byli seznámeni s aktuálním děním ve městě, plánovanými akcemi a plněním programu.

 

Autor: Michal Novák