Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Dolní Třebonín se pyšní halou. Právem.

Dolní Třebonín se pyšní halou. Právem.

17. 10. 2023

Dolní Třebonín se pyšní halou. Právem.

Dolní Třebonín se pyšní halou. Právem.

Víceúčelovou halu, která slouží pro sport, kulturu i spolkový život, má nyní Dolní Třebonín. A právem se jí pyšní. Ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan při návštěvě v minulém týdnu pochválil starostu Pavla Ševčíka (STAN) nejen za to, že si projekt vysnil, ale také že jej dokázal realizovat. 

„Takovou halu nemají ani daleko větší města, než je Dolní Třebonín. Můžete být právem pyšní. Musím vás také pochválit, protože tuto víceúčelovou halu jste nejen vymyslel, ale stál jste za ní a obhajoval jste ji až do doby její realizace. A určitě to nebylo jednoduché,“ vyjádřil se při návštěvě ministr Rakušan.

Ohromeni byli i ostatní starostové a poslanci, kteří sem s ministrem přijeli. „Určitě si sem uděláme exkurzi. Je to nádherná hala,“ poznamenala starostka Vimperku a místopředsedkyně STAN v Jihočeském kraji Jaroslava Martanová.

Oblouková hala, která za rok vyrostla u místního hřiště a je zdobena znakem obce. Hlavní část tvoří velký světlý sál pro všechny sálové sporty, s výjimkou florbalu. Po stranách jej lemují stupňovité lavice, které slouží nejen pro sezení, ale i jako úložné prostory. Protější stěna se po odsunutí promění v jeviště pro kulturní akce. V hale je také menší sál se zrcadly a fitness. Součástí je rovněž sauna a nechybí ani dostatek parkovacích míst.

Autor: Michal Novák