Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Dobrá zpráva pro občany: stát chce investovat do tratí na jihu Čech

Dobrá zpráva pro občany: stát chce investovat do tratí na jihu Čech

5. 11. 2018

Že budoucnost dopravy je na železnici, míní hejtmanka Ivana Stráská. Ve čtvrtek za kraj podepsala s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiřím Svobodou memorandum o spolupráci při rozvoji dopravní infrastruktury a zajištění provozu na železnici v Jihočeském kraji.
 

Dobrá zpráva pro občany: stát chce investovat do tratí na jihu Čech

Dobrá zpráva pro občany: stát chce investovat do tratí na jihu Čech

„Prioritou je přivést do jižních Čech důstojný koridor korespondující s 21. stoletím, abychom z Prahy jezdili až do Budějovic komfortně a rychle. Stěžejní je dokončení příprav na tunely Borek – Ševětín. Ale s Jihočeskýmkrajem jednáme i o vybudování terminálu v Nemanicích, který se nedotkne jenom železnice, ale i pozemních komunikací. Velmi důležité je také vybudování komfortního napojení na rakouskou železnici,“ uvedl Jiří Svoboda.

Náměstek hejtmanky pro dopravu Jiří Švec potvrdil, že podpis memoranda dává jistotu, že se stát, tedy SŽDC, vážně zabývá našimi potřebami, chce investovat do tratí v kraji a že se investice začnou připravovat. „Kvalita infrastruktury má přímý dopad na to, jak občané rychle a kvalitně cestují,“ dodal Jiří Švec.

Se stavbou tunelů z Borku na Ševětín, aby se vlaky dostaly pod zem, by se podle Jiřího Svobody mohlo začít v roce 2022. 

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/dobra-zprava-pro-obcany-stat-chce-investovat-do-trati-na-jihu-cech-20181101.html

Autor: Michal Novák