Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Do kraje jdeme s mladými!

Do kraje jdeme s mladými!

28. 6. 2024

Starostové mají v Jihočeském kraji připravenou kandidátku do krajských voleb. Oblastní organizace z celého kraje nominovaly do první dvacítky své zástupce a je jasné, že mladí na ní mají své pevné místo. 

 

Do kraje jdeme s mladými!

Do kraje jdeme s mladými!

O tom, že mladí mají v oblastní organizaci Jindřichohradecko své místo již víte. A v krajských volbách tomu nebude jinak! Jindřichohradecko má v první dvacítce tři zástupce a jejich věkový průměr je 25,6 let. 

Na nejvyšší příčce na kandidátce se nachází jednadvacetiletý student politologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, chovatel slepic a předseda jihočeské buňky mSTAN Martin Urbanec z Dačic, který uzavírá první šestici kandidátů. „Rád bych se zasadil o potřeby naší generace, jakými jsou kvalitní školství a s ním spojená spolehlivá a hustá mezikrajská hromadná doprava,“ říká Martin. 

Druhým mladým kandidátem je na jedenácté pozici advokát, zastupitel města Jindřichův Hradec, předseda kontrolního výboru a 1. místopředseda oblastní organizace, třicetišestiletý Mgr. Bc. Vít Pošvář, který chce v krajském zastupitelstvu nasměrovat více pozornosti k potřebám regionu. „Jsem dlouhodobě přesvědčen o tom, že region Jindřichohradecka je v rámci Jihočeského kraje neprávem přehlížen, možná upozaděn před jinými částmi našeho kraje,“ míní Vít. 

Trojici kandidátů z Jindřichohradecka uzavírá šestnáctou pozicí teprve dvacetiletý předseda mSTAN Jindřichohradecko, člen Komise rady města pro Životní prostředí, student Přírodovědecké a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Karel Dundáček z Jindřichova Hradce. „Příroda v kraji není jen Šumava a Třeboňsko, máme spoustu dalších nádherných přírodních krás, které si zaslouží naši pozornost a investice,“ říká Karel. 

Oblastní organizace Vimpersko-Prachaticko a Českobudějovicko-Krumlovsko rovněž vkládají důvěru do mladých kandidátů. Z Vimperka pochází kandidát, kterého přátelé nazývají dělníkem kultury, je produkčním jednoho z nejstarších hudebních klubů v Čechách a pořadatelem několika festivalů. Nejedná se o nikoho jiného, než třiatřicetiletého zastupitele města Vimperk Šimona Blaschka! Šimon se kromě kultury zabývá také zapojováním mladých do veřejného dění, ve Vimperku vede studentské zastupitelstvo a rád by se tomuto tématu věnoval i na krajské úrovni. „Chci, aby byl Jihočeský kraj pro mladé vyhledávanou lokalitou – pro studium i usídlení,“ dodává Šimon. 

A to zdaleka nejsou všichni mladí, se kterými se na naší kandidátce setkáte!