Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Dětské skupiny mají naději na prodloužení termínu

Dětské skupiny mají naději na prodloužení termínu

2. 10. 2023

Dětské skupiny mají naději na prodloužení termínu

Dětské skupiny mají naději na prodloužení termínu

Dětským skupinám, které nestihnou do 1. října 2023 předložit buď revizi požárně bezpečnostního řešení nebo zcela nové posouzení, svitla naděje na individuální prodloužení tohoto termínu. Takový je závěr semináře, který na toto téma pořádala poslankyně a místopředsedkyně sociálního výboru Pavla Pivoňka Vaňková (STAN).

V Poslanecké sněmovně za jeden stůl usedli zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, hasičů, provozovatelů dětských skupin a také poslanci. „Všichni jsme se shodli na tom, že bezpečnost dětí je pro nás priorita. Zástupci dětských skupin ovšem kritizovali jednak komunikaci, kterou v této věci postrádají a také samotný přístup k posuzování, kdy dostávají zcela rozdílná řešení pro posuzování stávajících požárně bezpečnostních plánů,“ shrnula jednání poslankyně.

S nadšením pak přijala informaci od ministerstva sociálních věcí, které je připraveno dětským skupinám, jenž se nepodaří zmíněné dokumenty předložit, individuálně vyjít vstříc. Takových by mohlo být zhruba 400.

„Z nich více než polovina by skončila definitivně, ukázal nedávný průzkum mezi nimi. Za mě je důležité, že se všechny tři skupiny dnes společně sešly a poslechly si navzájem, co je trápí a tíží. Tím jsme odstartovali věcnou debatu, která povede k jednomu společnému cíli – bezpečnost našich dětí,“ dodala poslankyně Vaňková.

Autor: Michal Novák