Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj David Šeda: EU by se měla stát lídrem v oblasti inovací i digitální ekonomiky

David Šeda: EU by se měla stát lídrem v oblasti inovací i digitální ekonomiky

6. 6. 2024

David Šeda: EU by se měla stát lídrem v oblasti inovací i digitální ekonomiky

David Šeda: EU by se měla stát lídrem v oblasti inovací i digitální ekonomiky

EU by se měla stát světovým lídrem v oblasti inovací, digitální ekonomiky a udržitelnosti. Neměla by ale rezignovat na důvody svého vzniku - tedy zajištění bezpečnosti kontinentu. Myslí si to David Šeda, jihočeský zástupce na kandidátce Starostové a osobnosti pro Evropu v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.

„Za tímto účelem se musí EU opět stát průmyslovou velmocí, která bude rovnocenným partnerem ostatním geopolitickým hráčům,“ vysvětlil Šeda, který kandiduje na 13. místě. Zmínil také, s jakým cílem se rozhodl kandidovat.

„Chci posílit oblasti, na které se zaměřuji nebo jsem se v minulosti zaměřoval ve svém profesním životě - jmenovitě jde o energetiku, udržitelnost, prevenci podvodného jednání a ekonomické sankce. Celkově je nutné přehodnotit priority EU tak, aby odrážely současné výzvy a potřeby občanů, zvýšily konkurenceschopnost a zároveň zachovaly základní hodnoty, na nichž je EU vystavěna,“ podotkl jihočeský kandidát.

Davidu Šedovi je 36 let a žije v Českých Budějovicích. Za nejinspirativnější evropskou osobnost považuje Karla IV. „Jako státník kladl důraz na vzdělání, mír a kulturu, což jsou hodnoty stále relevantní pro současnou Evropu,“ dodal Šeda.

 

Autor: Michal Novák